Dyskusja użytkownika:Jhusak

From Atariki

Revision as of 20:01, 13 sty 2024; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Czy byłbyś tak uprzejmy, żeby dodawane hasła uzupełniać od razu o właściwe kategorie (lista jest tutaj: [1]) oraz trzymać się stylu encyklopedycznego? Z góry dziękuję. KMK 00:03, 25 sie 2023 (CEST)

PS. Zasady dodawania oraz Obsługa Atariki.

Ponownie zwracam na to uwagę. Hasła bez kategorii zostaną usunięte po 31 grudnia 2023. KMK 19:42, 27 lis 2023 (CET)

Dzięki za informację, dopiero przeczytałem. Jak wylistować hasła bez kategorii, żeby nie zostały usunięte? Ok, przejrzałem i zauważyłem, że pododawałeś kategorie. Dzięki. Nie zostanie więc nic usunięte :) A jeśli chodzi o styl encyklopedyczny, to trudno jest tak od razu zwrócić na wszystko uwagę. Jestem zdania, że lepiej jak się wprowadzi jakiekolwiek informacje, aby potem można było je porządkować, niż nie wprowadzać wcale. Poza tym to tak szerokie pojęcie, że nie wiem, nawet, gdzie ten styl mi umknął. Jhusak 12:38, 30 gru 2023 (CET)

No, kategorie to ja pododawałem. Ale chyba nie wszędzie. --Sikor 22:20, 31 gru 2023 (CET)

Właśnie, brakujące kategorie ofiarnie pododawali koleżeńscy koledzy, Sikor, Mono, a další. Zdanie, że najlepiej jest wprowadzić cokolwiek, żeby potem można było to porządkować, podziela niejeden z użytkowników, ale ja zaobserwowałem, że do tego późniejszego porządkowania przez wprowadzającego dochodzi tak zupełnie wyjątkowo, że w zasadzie zgoła nigdy - na ogół człowiek wprowadziwszy cokolwiek zapomina potem, że wprowadził cokolwiek, i przechodzi gładko do wprowadzania czegokolwiek innego, zrzucając beztrosko porządkowanie powstałego bałaganu na innych. Dlatego jestem zdania, że porządkować należy na bieżąco, podobnie jak przy sortowaniu: owszem, można stworzyć bałagan, a potem - "kiedyś, nie dzisiaj" - go posortować, ale sortowanie na bieżąco - vide lista liniowa i jej tworzenie - skutkuje tym, że w ogóle jest jakiś porządek. W Atariki postępujemy tak od bez mała 20 lat i jakoś to działa :) KMK 16:02, 8 sty 2024 (CET)
Dodatek: podstawowym wymogiem, jeśli chodzi o styl encyklopedyczny, jest bezosobowość autora hasła i weryfikowalność twierdzenia: nie ma "sądzę/lubię/nie lubię", nie ma "najlepszy w gminie", ani nawet "ja zrobiłem jako pierwszy na świecie" - ma być "jako pierwszy na świecie zrobił to Jakub Husak" właśnie z takim linkiem. KMK 16:33, 8 sty 2024 (CET)

Zrozumiałe - dzięki za info. Jhusak 21:00, 13 sty 2024 (CET)

Personal tools