Energy Editor

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:41, 29 gru 2006
Epi (Dyskusja | wkład)
(kat.)
← Previous diff
Aktualna wersja
KMK (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Eed22c.png}} {{grafr|Eed22c.png}}
-Edytor tekstu stworzony przez [[Electron]]a na potrzeby magazynu dyskowego [[Energy]]. Tekst prezentowany jest przy użyciu fontu proporcjonalnego 1-8 na 8 pikseli w oknie 256 na 128 pikseli (16 linii tekstu na wąskim ekranie). Ma również możliwość automatycznego wyrównywania tekstu do lewej, prawej lub obu krawędzi lub do środka, ale niestety realizowane jest to przez wstawianie w tekst "na sztywno" spacji o różnych szerokościach.+EED. Edytor tekstu stworzony przez [[Electron]]a na potrzeby magazynu dyskowego [[Energy]]. Tekst prezentowany jest przy użyciu fontu proporcjonalnego 1-8 na 8 pikseli w oknie 256 na 128 pikseli (16 linii tekstu na wąskim ekranie). Ma również możliwość automatycznego wyrównywania tekstu do lewej, prawej lub obu krawędzi lub do środka, ale niestety realizowane jest to przez wstawianie w tekst "na sztywno" spacji o różnych szerokościach.
EED był również używany w innych magazynach dyskowych, m.in. [[Syzygy]]. Jest to również prawdopodobnie najpopularniejszy edytor wykorzystywany w [[Scena|scenowym]] [[Swaper|swapie]]. Powstało kilka programów zwanych [[Noter]]ami, obsługujących format tekstu EED, m.in. [[Apocalypse Noter]], a także narzędzia do kompresji tekstów EED i inne. EED był również używany w innych magazynach dyskowych, m.in. [[Syzygy]]. Jest to również prawdopodobnie najpopularniejszy edytor wykorzystywany w [[Scena|scenowym]] [[Swaper|swapie]]. Powstało kilka programów zwanych [[Noter]]ami, obsługujących format tekstu EED, m.in. [[Apocalypse Noter]], a także narzędzia do kompresji tekstów EED i inne.
 +
 +== Zobacz też ==
 +* [[Prawda Editor]]
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Edytory tekstu]] [[Kategoria:Edytory tekstu]]

Aktualna wersja

Grafika:Eed22c.png

EED. Edytor tekstu stworzony przez Electrona na potrzeby magazynu dyskowego Energy. Tekst prezentowany jest przy użyciu fontu proporcjonalnego 1-8 na 8 pikseli w oknie 256 na 128 pikseli (16 linii tekstu na wąskim ekranie). Ma również możliwość automatycznego wyrównywania tekstu do lewej, prawej lub obu krawędzi lub do środka, ale niestety realizowane jest to przez wstawianie w tekst "na sztywno" spacji o różnych szerokościach.

EED był również używany w innych magazynach dyskowych, m.in. Syzygy. Jest to również prawdopodobnie najpopularniejszy edytor wykorzystywany w scenowym swapie. Powstało kilka programów zwanych Noterami, obsługujących format tekstu EED, m.in. Apocalypse Noter, a także narzędzia do kompresji tekstów EED i inne.

Zobacz też

Personal tools