Factory

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:04, 20 lip 2006
Guma (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(link do aa miast ftp z hasłem ;))
Linia 16: Linia 16:
-[ftp://Andrzejlas:16gr74@ftp.malbork.mm.pl/THE_FACTORY_DEMOS.zip Tutaj możesz pobrać] kilka dem wyprodukowanych przez The Factory.+[http://atariarea.krap.pl/pliki.php?sec=show&id=607 Tutaj możesz pobrać] kilka dem wyprodukowanych przez The Factory.
[[Kategoria: Grupy XL/XE]] [[Kategoria: Grupy XL/XE]]

Aktualna wersja

Grupa atarowska z Warmii i Mazur (Kętrzyn i Giżycko). Założona w 1992 roku przez PB który pisał programy demonstracyjne np. Antic demo. Do swoich programów dołączał muzyczki Monty'ego.

Markus i Guma wypuścili samodzielnie pierwsze demo Punk and pigling demo. Nawiązali kontakt z Piotrem Borkowskim zimą 1992r. Wstąpili w szeregi The Factory kilka miesięcy później w 1993r. Nigdy wspólnie nie stworzyli żadnego programu ponieważ nastąpiło podzielenie obowiązków w grupie. PB zajął się pisaniem gier, Monty dalej tworzył muzyczki na potrzeby PB a Markus i Guma pisali sobie skromne dema takie jak The Factory, Anty commodore demo, The Factory next demo czy też odrzucona część do Sweet Illusions Mega Factory demo (jak się później okazało nie takie Mega). W sumie The Factory wypuściło kilka programów. PB wydał trzy gry: Turbican (niewielki udział Markusa i Gumy), Tawerna oraz Magic Dimension. Przedstawiciele grupy przybyli również na Shadows Party 1994. Nigdy więcej nie uczestniczyli w żadnych oficjalnych imprezach organizowanych przez Atarowców.

Grupa zeszła ze sceny w 1994 roku. O PB i Monty słuch wszelki zaginął.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Skład:

  • PB (Piotr Borkowski) - koder
  • Markus (Marek Błoszko) - muzyk, grafik, koder
  • Guma (Andrzej Laskowski) - koder
  • PP Company (Paweł Pieczul) - koder
  • Monty (Adam Krawczyk) - muzyk


Tutaj możesz pobrać kilka dem wyprodukowanych przez The Factory.

Personal tools