Film Editor

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:11, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 00:37, 26 gru 2006
KMK (Dyskusja | wkład)
(cleanup, ulinkowienie, usunięcie fragmentów nie na temat itp.)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Program przeznaczony do tworzenia filmów animowanych przy pomocy "małego atari". Zawiera przykładową animację, która składa się z 31 klatek. Użytkownik może stworzyć film składający się z innej liczby klatek, nie większej jednak od 128, a nastęnie zapisać go na taśmie. +Program przeznaczony do tworzenia filmów animowanych przy pomocy małego Atari. Produkt Domain Software. Zawiera przykładową animację, która składa się z 31 klatek. Użytkownik może stworzyć film składający się z innej liczby klatek, nie większej jednak od 128, a nastęnie zapisać go na taśmie.
 + 
Każda klatka jest kompresowana; program umożliwia 512 kombinacji kompresji danych. Każda klatka jest kompresowana; program umożliwia 512 kombinacji kompresji danych.
-Opcja wyboru trybu wyświetlania ([[Graphics 8|tryb 8]] lub [[Graphics 15|15]]) pozwala na rysowanie kolejnych klatek (np. przy pomocy programyu "Picasso" - również firmy Domain Software) i wczytanie ich przy użyciu "odczyt obrazka" do Film editora. Załadowany obrazek możemy wykorzystywać w całości lub tylko w części, w tym ostatnim przypadku wycinamy odpowiedni fragment graficzny. 
-Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów "Chaos Music Composer" lub "Future Composer"; ustawiania kolorów; napisania "[[scroll|scrolla]]" praktycznie dowolnej długości; tworzenia programów demostracyjnych w postaci dema i in. 
-Programy pracują w systemie TURBO 2000 (system wrocławski) lub standardowym (...). 
-* Autorzy: bracia Selingerowie (''Brothers Production'') z Wrocławia.+Opcja wyboru trybu wyświetlania ([[Graphics 8]] lub [[Graphics 15]]) pozwala na rysowanie kolejnych klatek (np. przy pomocy programu [[Picasso]] - również firmy Domain Software) i wczytanie ich przy użyciu "odczyt obrazka" do Film editora. Załadowany obrazek można wykorzystywać w całości lub tylko w części, w tym ostatnim przypadku wycinamy odpowiedni fragment graficzny.
-* Wydawca: Domain Software+
-----+Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów [[Chaos Music Composer]] lub [[Future Composer]]; ustawiania kolorów; napisania [[scroll]]a praktycznie dowolnej długości; tworzenia prezentacji w postacji demka itp.
-FILM EDITOR nie był jedynym i pierwszym programem do animacji albo do używania jako [[demo-maker]], gdyż o wiele wcześniej istniał ciekawy angielskojęzyczny pakiet graficzny "[[MOVIE MAKER]]". Poza tym w podobnym czasie co F.E. powstał także "[[Animator]]" Krystiana Bylicy, wydany w [[L.K. Avalon]] oraz (nazwany identycznie) program [[Fox|Foxa]].+Programy pracują w systemie [[KSO Turbo 2000]] (system wrocławski) lub standardzie.
 + 
 +* Autorzy: bracia Selingerowie (''Brothers Production'') z Wrocławia.
 +* Wydawca: Domain Software
Z dem na scenie, w których użyto F.E., można wymienić np. "Blob Demo" [[Dracon|Dracona]]. Z dem na scenie, w których użyto F.E., można wymienić np. "Blob Demo" [[Dracon|Dracona]].
 +
 +==Zobacz też==
 +* [[MOVIE MAKER]]
 +* [[Animator]]
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Programy użytkowe]] [[Kategoria:Programy użytkowe]]
[[Kategoria:Polskie programy]] [[Kategoria:Polskie programy]]

Wersja z dnia 00:37, 26 gru 2006

Program przeznaczony do tworzenia filmów animowanych przy pomocy małego Atari. Produkt Domain Software. Zawiera przykładową animację, która składa się z 31 klatek. Użytkownik może stworzyć film składający się z innej liczby klatek, nie większej jednak od 128, a nastęnie zapisać go na taśmie.

Każda klatka jest kompresowana; program umożliwia 512 kombinacji kompresji danych.

Opcja wyboru trybu wyświetlania (Graphics 8 lub Graphics 15) pozwala na rysowanie kolejnych klatek (np. przy pomocy programu Picasso - również firmy Domain Software) i wczytanie ich przy użyciu "odczyt obrazka" do Film editora. Załadowany obrazek można wykorzystywać w całości lub tylko w części, w tym ostatnim przypadku wycinamy odpowiedni fragment graficzny.

Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów Chaos Music Composer lub Future Composer; ustawiania kolorów; napisania scrolla praktycznie dowolnej długości; tworzenia prezentacji w postacji demka itp.

Programy pracują w systemie KSO Turbo 2000 (system wrocławski) lub standardzie.

  • Autorzy: bracia Selingerowie (Brothers Production) z Wrocławia.
  • Wydawca: Domain Software

Z dem na scenie, w których użyto F.E., można wymienić np. "Blob Demo" Dracona.

Zobacz też

Personal tools