Film Editor

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:51, 16 paź 2005
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 04:36, 15 maj 2006
Miker (Dyskusja | wkład)
(poniższe zmieny dedykowane notorycznym "posiadaczom" oraz tym co im się klawisz ALT zacina :])
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
'''FILM EDITOR''' jest programem przeznaczonym do tworzenia filmów animowanych przy pomocy "małego atari". Program zawiera przykładową animację, która składa się z 31 klatek. Użytkownik może stworzyć film składający się z innej liczby klatek, nie większej jednak od 128, a nastęnie zapisać go na taśmie. '''FILM EDITOR''' jest programem przeznaczonym do tworzenia filmów animowanych przy pomocy "małego atari". Program zawiera przykładową animację, która składa się z 31 klatek. Użytkownik może stworzyć film składający się z innej liczby klatek, nie większej jednak od 128, a nastęnie zapisać go na taśmie.
-Każda klatka jest kompresowana; program posiada 512 kombinacji kompresji danych.+Każda klatka jest kompresowana; program umożliwia 512 kombinacji kompresji danych.
-Opcja wyboru trybu wyświetlania ([[Graphics 8|tryb 8]] lub 15) pozwala na rysowanie kolejnych klatek (np. przy pomocy programyu "Picasso" - również firmy Domain Software) i wczytanie ich przy użyciu "odczyt obrazka" do Film editora. Załadowany obrazek możemy wykorzystywać w całości lub tylko w części, w tym ostatnim przypadku wycinamy odpowiedni fragment graficzny.+Opcja wyboru trybu wyświetlania ([[Graphics 8|tryb 8]] lub [[Graphics 15|15]]) pozwala na rysowanie kolejnych klatek (np. przy pomocy programyu "Picasso" - również firmy Domain Software) i wczytanie ich przy użyciu "odczyt obrazka" do Film editora. Załadowany obrazek możemy wykorzystywać w całości lub tylko w części, w tym ostatnim przypadku wycinamy odpowiedni fragment graficzny.
Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów "Chaos Music Composer" lub "Future Composer"; ustawiania kolorów; napisania "[[scroll|scrolla]]" praktycznie dowolnej długości; tworzenia programów demostracyjnych w postaci dema i in. Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów "Chaos Music Composer" lub "Future Composer"; ustawiania kolorów; napisania "[[scroll|scrolla]]" praktycznie dowolnej długości; tworzenia programów demostracyjnych w postaci dema i in.
Programy pracują w systemie TURBO 2000 (system wrocławski) lub standardowym (...). Programy pracują w systemie TURBO 2000 (system wrocławski) lub standardowym (...).

Wersja z dnia 04:36, 15 maj 2006

FILM EDITOR jest programem przeznaczonym do tworzenia filmów animowanych przy pomocy "małego atari". Program zawiera przykładową animację, która składa się z 31 klatek. Użytkownik może stworzyć film składający się z innej liczby klatek, nie większej jednak od 128, a nastęnie zapisać go na taśmie. Każda klatka jest kompresowana; program umożliwia 512 kombinacji kompresji danych. Opcja wyboru trybu wyświetlania (tryb 8 lub 15) pozwala na rysowanie kolejnych klatek (np. przy pomocy programyu "Picasso" - również firmy Domain Software) i wczytanie ich przy użyciu "odczyt obrazka" do Film editora. Załadowany obrazek możemy wykorzystywać w całości lub tylko w części, w tym ostatnim przypadku wycinamy odpowiedni fragment graficzny. Natomiast "Film editor player" może służyć do łączenia animacji z muzyką skomponowaną przy pomocy programów "Chaos Music Composer" lub "Future Composer"; ustawiania kolorów; napisania "scrolla" praktycznie dowolnej długości; tworzenia programów demostracyjnych w postaci dema i in. Programy pracują w systemie TURBO 2000 (system wrocławski) lub standardowym (...).

  • Autorzy: bracia Selingerowie (Brothers Production) z Wrocławia.
  • Wydawca: Domain Software

FILM EDITOR nie był jedynym i pierwszym programem do animacji albo do używania jako demo-maker, gdyż o wiele wcześniej istniał ciekawy angielskojęzyczny pakiet graficzny "MOVIE MAKER". Poza tym w podobnym czasie co F.E. powstał także "Animator" Krystiana Bylicy, wydany w L.K. Avalon oraz (nazwany identycznie) program Foxa.

Z dem na scenie, w których użyto F.E., można wymienić np. "Blob Demo" Dracona.

Personal tools