Fox

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 14:33, 30 sie 2005
Drctqa (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 14:45, 30 sie 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)
(drobna zmiana - czek logz :))
Next diff →
Linia 2: Linia 2:
Piotr ''' 'Fox' ''' Fusik, znany również jako '''0xF'''. Mózg jakich mało :). Zaczynał na scenie około 1994-95 w grupie [[Infinity]], w tych czasach oczarował wszystkich intrem [[Drunk Chessboard]]. Następnie, w 1997 przeszedł do grupy [[Taquart]], gdzie pisał zarówno użytki (np. paker [[FlashPack]], własny program do logosowania grafiki hires tudzież drugi, po [[GED]], program do wyciskania siódmych potów z ANTICA, bez trybu [[interlace]] czyli [[PowerGraph]] albo [[ProCopy|Professional Copy]] - pierwszy tak zaawansowany i wygodny kopier plikowy z niezwykłym (jak na sprzęt 8-bitowy) programem instalacyjnym) jak i dema. Uwieńczeniem jego koderskiej pracy było demo [[Numen]], w którym miał największy wkład (szcz. autorski świat 3D, do planowej gry [[Vector]], czy 1-ramkowe (!) wypełniane wektory). Piotr ''' 'Fox' ''' Fusik, znany również jako '''0xF'''. Mózg jakich mało :). Zaczynał na scenie około 1994-95 w grupie [[Infinity]], w tych czasach oczarował wszystkich intrem [[Drunk Chessboard]]. Następnie, w 1997 przeszedł do grupy [[Taquart]], gdzie pisał zarówno użytki (np. paker [[FlashPack]], własny program do logosowania grafiki hires tudzież drugi, po [[GED]], program do wyciskania siódmych potów z ANTICA, bez trybu [[interlace]] czyli [[PowerGraph]] albo [[ProCopy|Professional Copy]] - pierwszy tak zaawansowany i wygodny kopier plikowy z niezwykłym (jak na sprzęt 8-bitowy) programem instalacyjnym) jak i dema. Uwieńczeniem jego koderskiej pracy było demo [[Numen]], w którym miał największy wkład (szcz. autorski świat 3D, do planowej gry [[Vector]], czy 1-ramkowe (!) wypełniane wektory).
-Stworzył także używany chętnie na scenie asembler - [[X-ASM|X-Assembler]] - nowoczesny następca [[Quick-Assembler|Quick-Assemblera]].+Stworzył także używany chętnie na scenie cross-asembler - [[X-ASM|X-Assembler]] - nowoczesny pecetowy następca atarowskiego [[Quick-Assembler|Quick-Assemblera]].
Obecnie zaangażowany w projekt [[Atari800]]. Obecnie zaangażowany w projekt [[Atari800]].

Wersja z dnia 14:45, 30 sie 2005

Grafika:FOX_2002.jpg

Piotr 'Fox' Fusik, znany również jako 0xF. Mózg jakich mało :). Zaczynał na scenie około 1994-95 w grupie Infinity, w tych czasach oczarował wszystkich intrem Drunk Chessboard. Następnie, w 1997 przeszedł do grupy Taquart, gdzie pisał zarówno użytki (np. paker FlashPack, własny program do logosowania grafiki hires tudzież drugi, po GED, program do wyciskania siódmych potów z ANTICA, bez trybu interlace czyli PowerGraph albo Professional Copy - pierwszy tak zaawansowany i wygodny kopier plikowy z niezwykłym (jak na sprzęt 8-bitowy) programem instalacyjnym) jak i dema. Uwieńczeniem jego koderskiej pracy było demo Numen, w którym miał największy wkład (szcz. autorski świat 3D, do planowej gry Vector, czy 1-ramkowe (!) wypełniane wektory). Stworzył także używany chętnie na scenie cross-asembler - X-Assembler - nowoczesny pecetowy następca atarowskiego Quick-Assemblera.

Obecnie zaangażowany w projekt Atari800.


Członkowie grupy Taquart
Angus - Bac - Dely - Dracon - Electron - Eru - Fox - Greg - Heaven - Jaskier - Meg - Slaves - Tatqoo - X-Ray - Zenial


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools