Full Disk Archiver

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:23, 30 mar 2006
5eba (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:05, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Code3_full_disk_archiver.png}} {{grafr|Code3_full_disk_archiver.png}}
-[[Full Disk Archiver]] to napisany przez [[Seban]]a odpowiednik [[Disk Communicator]]a. W założeniu autora program miał bić na głowę wspomniany Disk Communicator.+Napisany przez [[Seban]]a odpowiednik [[Disk Communicator]]a. W założeniu autora program miał bić na głowę wspomniany Disk Communicator.
Program obsługiwał wszystkie gęstości oferowane przez stacje [[TOMS 720]], obsługiwał też szybkie tryby transmisji. Jednak po jego ukończeniu okazało się, iż Seban popełnił w kodzie parę fundamentalnych błędów. Docelowo program miał lepiej i szybciej od [[Disk Communicator|DC3]] kompresować dyski... Kompresował nieco lepiej... jednak zastosowany zbyt słaby ([http://pl.wikipedia.org/wiki/RLE RLE]) sposób kompresji, a do tego z fatalnym w skutkach błędem spowodował, że Seban porzucił prace nad programem w chwili, gdy po pierwszych testach okazało się, iż poważny ów błąd w algorytmie kompresji uniemożliwia odzyskanie pospiesznie zarchiwizowanych dyskietek do formatu [[Full Disk Archiver]]a. Oczywiście część skompresowanych dysków nadawała się tylko na śmietnik, ponieważ ich poprawna dekompresja okazała się już niemożliwa, a do tego wszystkiego oryginalne wersje dysków zostały już skasowane. Program obsługiwał wszystkie gęstości oferowane przez stacje [[TOMS 720]], obsługiwał też szybkie tryby transmisji. Jednak po jego ukończeniu okazało się, iż Seban popełnił w kodzie parę fundamentalnych błędów. Docelowo program miał lepiej i szybciej od [[Disk Communicator|DC3]] kompresować dyski... Kompresował nieco lepiej... jednak zastosowany zbyt słaby ([http://pl.wikipedia.org/wiki/RLE RLE]) sposób kompresji, a do tego z fatalnym w skutkach błędem spowodował, że Seban porzucił prace nad programem w chwili, gdy po pierwszych testach okazało się, iż poważny ów błąd w algorytmie kompresji uniemożliwia odzyskanie pospiesznie zarchiwizowanych dyskietek do formatu [[Full Disk Archiver]]a. Oczywiście część skompresowanych dysków nadawała się tylko na śmietnik, ponieważ ich poprawna dekompresja okazała się już niemożliwa, a do tego wszystkiego oryginalne wersje dysków zostały już skasowane.

Wersja z dnia 20:05, 30 cze 2006

Grafika:Code3_full_disk_archiver.png

Napisany przez Sebana odpowiednik Disk Communicatora. W założeniu autora program miał bić na głowę wspomniany Disk Communicator.

Program obsługiwał wszystkie gęstości oferowane przez stacje TOMS 720, obsługiwał też szybkie tryby transmisji. Jednak po jego ukończeniu okazało się, iż Seban popełnił w kodzie parę fundamentalnych błędów. Docelowo program miał lepiej i szybciej od DC3 kompresować dyski... Kompresował nieco lepiej... jednak zastosowany zbyt słaby (RLE) sposób kompresji, a do tego z fatalnym w skutkach błędem spowodował, że Seban porzucił prace nad programem w chwili, gdy po pierwszych testach okazało się, iż poważny ów błąd w algorytmie kompresji uniemożliwia odzyskanie pospiesznie zarchiwizowanych dyskietek do formatu Full Disk Archivera. Oczywiście część skompresowanych dysków nadawała się tylko na śmietnik, ponieważ ich poprawna dekompresja okazała się już niemożliwa, a do tego wszystkiego oryginalne wersje dysków zostały już skasowane.

Po tej "wpadce" autor zawiedziony możliwościami swojego programu porzucił projekt i nigdy już go nie poprawił.

Personal tools