Gabi

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:Gabi.gif

Jest to tytuł gry a zarazem imię pociesznego zwierzątka, przypominającego wiewiórkę. Gabi (jako wiewiórkopodobny) rozsmakował w pewnym rodzaju orzechów i postanowił wypełnić nimi swoją spiżarnię. Jednak musi wpierw je rozłupać a nie jest to takie łatwe, zważywszy, że jeden taki orzech jest niemal wielkości Gabiego, ale - od czego pomysłowość.

Gra została napisana w 1989 roku przez Rolanda Pantołę i wydana rok później przez firmę Spektra. Po wczytaniu gry wciskamy dowolny klawisz. Teraz mamy możliwość rozpoczęcia gry lub zapoznania się z jej zasadami (opis). Postacią Gabiego poruszamy za pomocą joysticka. Zadaniem gracza jest porozbijanie (pozbawienie skorupek) wszystkich znajdujących się na planszy orzechów a następnie wepchnięcie ich do spiżarki. Drzwi do niej otwierają się samoczynnie po rozbiciu wszystkich orzechów. Gra nie ma ograniczenia czasowego, możemy za to tak "namieszać" na planszy, że nie będziemy w stanie wykonać żadnego ruchu. Dokładny opis jest dostępny wewnątrz samej gry.

Gra jest dosyć rzadka (podobnie jak Kvadryk i z podobnych powodów). Wersję poprawioną przez Clever People można pobrać stąd.

Wydania

Gra "Gabi" została w 1990 r. wydana przez firmę Spektra w zestawie z inną grą Pantoły, Kvadrykiem. Gra była również rozpowszechniana przez Landsoft na terenie USA na licencji shareware (oczywiście w wersji angielskiej).

Ciekawostki

  • Gra została napisana w Turbo BASICu (z dodatkami w asemblerze) a następnie skompilowana; pojawia się w niej także tytuł programu Text koder

Odnośniki zewnętrzne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools