Greg

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:40, 10 sty 2005
Greg (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:48, 10 sty 2005
Greg (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
{{grafr|GREG_2003.jpg}} {{grafr|GREG_2003.jpg}}
-Grzegorz '''GREG''' Kwiatek - muzyk związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.+Grzegorz '''Greg''' Kwiatek - muzyk związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.
-Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie '''Faith''', później był [[Taquart]], a następnie przeszedł do [[Aids]] oraz Bit Busters. Zaliczył też członkostwo w tzw. "Porażka Team", nieformalnej grupie utworzonej przez muzyków podczas jednego z Copy Party w Ornecie. Obecnie należy do muzycznej grupy [[Grayscale]], gdzie razem z [[BeWu]] oraz [[X-Ray|X-Ray'em]] skutecznie "męczą" Pokeya i to nieraz w stereo. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji ''Voice of Silence'', udoskonalił [[CMC]] (projekt'' CMC double player''), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza '''MIDI OUT''' w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem [[TMC]] autorstwa [[Jaskier|Jaskiera]]. Napisał również kilka artykułów do zinów, np. kurs obsługi wspomnianego TMC oraz był pomysłodawcą projektu "Scene Register" - bazy danych atarowskiej sceny komputerowej. Obecnie autor ogranicza się do drobnej twórczości :-) muzycznej.+Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie '''Faith''', później był [[Taquart]], a następnie przeszedł do [[Aids]] oraz Bit Busters. Zaliczył też członkostwo w tzw. "Porażka Team", nieformalnej grupie stworzonej przez muzyków podczas jednego z Copy Party w Ornecie. Obecnie należy do muzycznej grupy [[Grayscale]], gdzie razem z [[BeWu]] oraz [[X-Ray|X-Ray'em]] skutecznie "męczą" Pokeya i to nieraz w stereo. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji ''Voice of Silence'', udoskonalił [[CMC]] (projekt'' CMC double player''), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza '''MIDI OUT''' w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem [[TMC]] autorstwa [[Jaskier|Jaskiera]]. Twórca kilka artykułów do zinów, np. kursu obsługi TMC oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy danych atarowskiej sceny komputerowej. Obecnie autor ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości :-) muzycznej.
-Produkcje, w których brał udział (niepełna lista):+Ważniejsze własne produkcje/dzieła w których brał udział (niepełna lista):
 +* Greg Music Collection (1994/1995)
 +* Greg Music Collection 2 "Big Ones" (1995)
* Back to Life (1995) - Muzyka w demie, Orneta CP * Back to Life (1995) - Muzyka w demie, Orneta CP
* Voice of Silence I (1995) - w kooperacji z Bac/Taquart * Voice of Silence I (1995) - w kooperacji z Bac/Taquart
-* Seria "Scene Register" (od 1995)+* Scene Register 1.0 (1995)
* [[Energy]] * [[Energy]]
* Voice of Silence II (1996) - w kooperacji z Bac/Taquart * Voice of Silence II (1996) - w kooperacji z Bac/Taquart
 +* Scene Register 2.0 (1996)
* [[Recycle]] (1996) Muzyka w intrze, Orneta Copy-Party * [[Recycle]] (1996) Muzyka w intrze, Orneta Copy-Party
* Ultra (1997) - Muzyka w demie, Intel Outside IV, Włocławek * Ultra (1997) - Muzyka w demie, Intel Outside IV, Włocławek

Wersja z dnia 21:48, 10 sty 2005

Członkowie grupy Taquart
Angus - Bac - Dely - Dracon - Electron - Eru - Fox - Greg - Heaven - Jaskier - Meg - Slaves - Tatqoo - X-Ray - Zenial

Grafika:GREG_2003.jpg

Grzegorz Greg Kwiatek - muzyk związany ze sceną Atari od końca 1994 roku. Z pochodzenia Krakus, obecnie z konieczności mieszkający w Warszawie.

Zaczynał scenową karierę w commodorowskiej grupie Faith, później był Taquart, a następnie przeszedł do Aids oraz Bit Busters. Zaliczył też członkostwo w tzw. "Porażka Team", nieformalnej grupie stworzonej przez muzyków podczas jednego z Copy Party w Ornecie. Obecnie należy do muzycznej grupy Grayscale, gdzie razem z BeWu oraz X-Ray'em skutecznie "męczą" Pokeya i to nieraz w stereo. Greg to jeden z najaktywniejszych muzyków scenowych - wydał m.in. kilka części muzycznej kolekcji Voice of Silence, udoskonalił CMC (projekt CMC double player), udzielał się w kilku demach i msx-compo (wysokie miejsca). Jeden z niewielu, którzy w praktyce przekonali się o korzyściach z posiadania złącza MIDI OUT w małym Atari - dzięki temu powstały niektóre jego utwory, które zebrane zostały w formie plików MP3 w kolekcji "Voice Of Silence VI". Obecnie komponuje z użyciem TMC autorstwa Jaskiera. Twórca kilka artykułów do zinów, np. kursu obsługi TMC oraz pomysłodawca projektu "Scene Register" - bazy danych atarowskiej sceny komputerowej. Obecnie autor ogranicza się, z uwagi na permanentny brak czasu, do drobnej twórczości :-) muzycznej.

Ważniejsze własne produkcje/dzieła w których brał udział (niepełna lista):

 • Greg Music Collection (1994/1995)
 • Greg Music Collection 2 "Big Ones" (1995)
 • Back to Life (1995) - Muzyka w demie, Orneta CP
 • Voice of Silence I (1995) - w kooperacji z Bac/Taquart
 • Scene Register 1.0 (1995)
 • Energy
 • Voice of Silence II (1996) - w kooperacji z Bac/Taquart
 • Scene Register 2.0 (1996)
 • Recycle (1996) Muzyka w intrze, Orneta Copy-Party
 • Ultra (1997) - Muzyka w demie, Intel Outside IV, Włocławek
 • Voice of Silence III (1997) "Eclipse Day"
 • Really Unreal
 • Voice of Silence IV (1998) "Tribute to..."
 • Voice of Silence V (1999) "Cogito"
 • Cogito (1999) - demo zaprezentowane poza konkursem na Copy-Party w Opalenicy
 • Voice of Silence VI (1999-2000) "Expectancy"
 • Back to Life 2 (2004) - Muzyka w demie, Orneta Copy-Party

Linki:

 1. strona prywatna Grega
 2. Informacje nt. bieżącej działalności scenowej
 3. bezpośredni link do twórczości autora w projekcie ASMA
 4. strona Grayscale w InternecieTen artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools