Hermes

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 06:46, 2 cze 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 02:46, 27 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Hermes_w_XXI_wieku.jpg}} {{grafr|Hermes_w_XXI_wieku.jpg}}
-Tomasz '''"Hermes"''' Tatar. Mieszkaniec południowej Polski (Kraków), w I połowie lat 90. XX w. przejawiał aktywność na [[scena|scenie]] Atari. Należał do grupy [[Cobra]]. To on, dzięki nawiązanej wcześniej przez Internet znajomości, dostarczył na party [[QuaST 1995]] [[demo]] węgierskiej grupy [[HARD]] - "[[Joyride]]", które nieźle namieszało na tamtejszym demo-compo (szczególnie efekt ''morphingu'' twarzy stamtąd zrobił na zgromadzonych widzach piorunujące wrażenie).+Tomasz 'Hermes' Tatar. Mieszkaniec południowej Polski (Kraków), w I połowie lat 90. XX w. przejawiał aktywność na [[scena|scenie]] Atari. Należał do grupy [[Cobra]]. To on, dzięki nawiązanej wcześniej przez Internet znajomości, dostarczył na party [[QuaST 1995]] [[demo]] węgierskiej grupy [[HARD]] - "[[Joyride]]", które nieźle namieszało na tamtejszym demo-compo (szczególnie efekt ''morphingu'' twarzy stamtąd zrobił na zgromadzonych widzach piorunujące wrażenie).
Hermes przygotował specjalną produkcję scenową - "L'Orneta Demo" (czyli przemyślenia po party). Zakodował również małą przeglądarkę do obrazków ([[ShowPIC v2.0]]). Hermes przygotował specjalną produkcję scenową - "L'Orneta Demo" (czyli przemyślenia po party). Zakodował również małą przeglądarkę do obrazków ([[ShowPIC v2.0]]).

Wersja z dnia 02:46, 27 cze 2006

Grafika:Hermes_w_XXI_wieku.jpg

Tomasz 'Hermes' Tatar. Mieszkaniec południowej Polski (Kraków), w I połowie lat 90. XX w. przejawiał aktywność na scenie Atari. Należał do grupy Cobra. To on, dzięki nawiązanej wcześniej przez Internet znajomości, dostarczył na party QuaST 1995 demo węgierskiej grupy HARD - "Joyride", które nieźle namieszało na tamtejszym demo-compo (szczególnie efekt morphingu twarzy stamtąd zrobił na zgromadzonych widzach piorunujące wrażenie).

Hermes przygotował specjalną produkcję scenową - "L'Orneta Demo" (czyli przemyślenia po party). Zakodował również małą przeglądarkę do obrazków (ShowPIC v2.0). Jest on zasłużonym człowiekiem w popularyzowaniu małego Atari w początkach polskiego Internetu (połowa lat 90. XX w.) - sporo uploadował i opisywał atarowskiego stuffu.

Poza Atari jest pasjonatem nurkowania, żeglarstwa oraz fotografii.


Zewnętrze odnośniki

Personal tools