Jacomo Leopardi

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 14:15, 7 kwi 2006
Vulgar (Dyskusja | wkład)
(Tak wypada!)
← Previous diff
Aktualna wersja
Dracon (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
{{grafr|JAC.jpg}} {{grafr|JAC.jpg}}
 +alias '''JAC!'''
 +Peter Dell, wyśmienity niemiecki (demo-)[[koder]], jako pierwszy zakodował wypełniane wektory na Atari (w czerwcu 1993 roku - było to intro do [[Abbuc Magazin]] [ftp://matrix.ibb.waw.pl/pub/a8/Demos-files/abbuc34.dem #34]), napisał również dwie części świetnego '''VISDOM Demo''', brał udział w megademie [[The Halle Project]]. Jacomo jest kumplem [[TLB]]. Jest jednym z pionierów używania tzw. cross-asemblerów przy pisaniu programów dla 8-bitowego Atari (wykorzystywał w tym celu komputer [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga]). Należy do klubu [[ABBUC]]. Stara się regularnie odwiedzać zloty [[SillyVenture]].
-'''Jacomo Leopardi''' lub '''JAC!''' - Peter Dell, wyśmienity niemiecki koder, jako pierwszy zakodował wypełniane wektory na Atari (około 1993 roku), napisał dwie części świetnego '''VISDOM Demo''', brał udział w megademie [[Halle Project]]. Kumpel [[TLB]]. Jacomo był jednym z pionierów używania tzw. cross-asemblerów przy pisaniu programów dla 8-bitowego Atari (wykorzystywał w tym celu komputer [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga]). Należy do klubu [[ABBUC]].+W 2009 r. Jacomo wydał "WUDSN IDE" - specjalną wtyczkę do środowiska programistycznego ECLIPSE, która ułatwia pisanie programów w asemblerze małego Atari na PC. To narzędzie dostępne jest [http://www.wudsn.com tutaj] (wraz z kilkoma innymi, np. do konwersji między formatami atarowskich cartridge'ów).
 +
 +* [https://demozoo.org/sceners/6314/ Lista dokonań]
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]

Aktualna wersja

Grafika:JAC.jpg

alias JAC! Peter Dell, wyśmienity niemiecki (demo-)koder, jako pierwszy zakodował wypełniane wektory na Atari (w czerwcu 1993 roku - było to intro do Abbuc Magazin #34), napisał również dwie części świetnego VISDOM Demo, brał udział w megademie The Halle Project. Jacomo jest kumplem TLB. Jest jednym z pionierów używania tzw. cross-asemblerów przy pisaniu programów dla 8-bitowego Atari (wykorzystywał w tym celu komputer Amiga). Należy do klubu ABBUC. Stara się regularnie odwiedzać zloty SillyVenture.

W 2009 r. Jacomo wydał "WUDSN IDE" - specjalną wtyczkę do środowiska programistycznego ECLIPSE, która ułatwia pisanie programów w asemblerze małego Atari na PC. To narzędzie dostępne jest tutaj (wraz z kilkoma innymi, np. do konwersji między formatami atarowskich cartridge'ów).


Personal tools