Jaskier

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:36, 10 sie 2005
Jellonek (Dyskusja | wkład)
(to co zawsze... :))
← Previous diff
Wersja z dnia 17:28, 11 sie 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)
(to tak jak z Winda - pacz na paczu... :))) ;P)
Next diff →
Linia 2: Linia 2:
{{Taquart-Ludzie}} {{Taquart-Ludzie}}
-'''JASKIER''' - Marcin Lewandowski (urodzony w latach siedemdziesiątych XX wieku), nieco tajemniczy ;) i uznany atarowski programista z Torunia (przydomek nadał sobie zapewne z kultowej powieści Sapkowskiego "Wiedźmin") ;) Pracuje obecnie jako nauczyciel-informatyk. Znany być zaczął około 1993 roku, kiedy wraz z [[Electron]]em, także z Torunia, stworzyli wspólnie "NOVEMBER DEMO".+'''JASKIER''' - Marcin Lewandowski (urodzony w latach siedemdziesiątych XX wieku), nieco tajemniczy ;) i uznany atarowski programista z Torunia (przydomek nadał sobie zapewne z kultowej powieści Sapkowskiego "Wiedźmin") ;) Pracuje obecnie jako nauczyciel-informatyk. Znany zaczął być około 1993 roku, kiedy wraz z [[Electron]]em, także z Torunia, stworzyli wspólnie "NOVEMBER DEMO".
-W podobnym czasie powstał też solowy, świetny (szczególnie jak na czasy powstania) program użytkowy Jaskiera - [[ATARI FONT MAKER]]. Umożliwiał on całkiem wygodne tworzenie grafiki (w tym i animacji!) do gier w wielu trybach znakowych i trochę szkoda, że tak mało się upowszechnił. :-/ Obecnie można powiedzieć, że [[A.F.M.]] ma nowoczesnego następcę - [[Graph2Font]]. Wracając do głównego bohatera - starał się dostać do ekipy DeJet'a (Darka Żołny), który ogłosił nabór ludzi do swego projektu (niestety, idea ta upadła). Później zasilił szeregi legendarnej [[DENOMIA+W podobnym czasie powstał też solowy, świetny (szczególnie jak na czasy powstania) program użytkowy Jaskiera - [[ATARI FONT MAKER]]. Umożliwiał on całkiem wygodne tworzenie grafiki (w tym i animacji!) do gier w wielu trybach znakowych i trochę szkoda, że tak mało się upowszechnił. :-/ Obecnie można powiedzieć, że [[A.F.M.]] ma nowoczesnego następcę - [[Graph2Font]]. Wracając do głównego bohatera - starał się dostać do ekipy DeJet'a (Darka Żołny), który ogłosił nabór ludzi do swego projektu (niestety, idea ta upadła). Później zasilił szeregi legendarnej [[DENOMIA|DENOMII]] (około roku 1993/94) - atarowskiej grupy, mającej chyba największą liczbę ludzi w historii 8-bitowej sceny w Polsce (!!!). Grupa ta stosunkowo szybko się jednak rozpadła i Jaskier wraz z Electronem trafili do kolejnej, gdzie (z przerwami: 1994-1997 i od 2003) są po dziś dzień - [[Taquart]]. :)
-DENOMII]] (około roku 1993/94) - grupy scenowej, mającej chyba największą liczbę ludzi w historii 8-bit w Polsce (!!!). Grupa ta stosunkowo szybko się jednak rozpadła i Jaskier wraz z Electronem trafili do kolejnej, gdzie (z przerwami) są po dziś dzień - [[Taquart]]. :) +
-Jaskier napisał kika używanych na scenie narzędzi, takich jak wspomniany A.F.M., paker własnej produkcji czy '''THETA MUSIC COMPOSER''' (pierwszy edytor muzyczny na poważnie wykorzystujący zalety rozszerzenia stereo w Atari). Kodował także w intrze do zina [[Energy]] i dwóch częściach dema ([[Back_to_life]], [[Back_to_life_2]]) oraz w grze "Grunwald 1410".+Jaskier napisał kika używanych na scenie narzędzi, takich jak wspomniany A.F.M., paker własnej produkcji czy '''THETA MUSIC COMPOSER''' (pierwszy edytor muzyczny na poważnie wykorzystujący zalety rozszerzenia stereo w Atari). Kodował także intro do zina [[Energy]] i dwóch częściach dema ([[Back_to_life]], [[Back_to_life_2]]) oraz w grze "Grunwald 1410".
-Od 2005 r. nadzoruje projekt najlepszego emulatora 8-bitowego pod Windows: [[Atari800Win_PLus]].+Od 2005 r. nadzoruje projekt najlepszego emulatora 8-bitowego Atari pod Windows: [[Atari800Win_PLus]].

Wersja z dnia 17:28, 11 sie 2005

Grafika:JASKIER_of_TAQUART_in_2004.jpg

Członkowie grupy Taquart
Angus - Bac - Dely - Dracon - Electron - Eru - Fox - Greg - Heaven - Jaskier - Meg - Slaves - Tatqoo - X-Ray - Zenial

JASKIER - Marcin Lewandowski (urodzony w latach siedemdziesiątych XX wieku), nieco tajemniczy ;) i uznany atarowski programista z Torunia (przydomek nadał sobie zapewne z kultowej powieści Sapkowskiego "Wiedźmin") ;) Pracuje obecnie jako nauczyciel-informatyk. Znany zaczął być około 1993 roku, kiedy wraz z Electronem, także z Torunia, stworzyli wspólnie "NOVEMBER DEMO". W podobnym czasie powstał też solowy, świetny (szczególnie jak na czasy powstania) program użytkowy Jaskiera - ATARI FONT MAKER. Umożliwiał on całkiem wygodne tworzenie grafiki (w tym i animacji!) do gier w wielu trybach znakowych i trochę szkoda, że tak mało się upowszechnił. :-/ Obecnie można powiedzieć, że A.F.M. ma nowoczesnego następcę - Graph2Font. Wracając do głównego bohatera - starał się dostać do ekipy DeJet'a (Darka Żołny), który ogłosił nabór ludzi do swego projektu (niestety, idea ta upadła). Później zasilił szeregi legendarnej DENOMII (około roku 1993/94) - atarowskiej grupy, mającej chyba największą liczbę ludzi w historii 8-bitowej sceny w Polsce (!!!). Grupa ta stosunkowo szybko się jednak rozpadła i Jaskier wraz z Electronem trafili do kolejnej, gdzie (z przerwami: 1994-1997 i od 2003) są po dziś dzień - Taquart. :)

Jaskier napisał kika używanych na scenie narzędzi, takich jak wspomniany A.F.M., paker własnej produkcji czy THETA MUSIC COMPOSER (pierwszy edytor muzyczny na poważnie wykorzystujący zalety rozszerzenia stereo w Atari). Kodował także intro do zina Energy i dwóch częściach dema (Back_to_life, Back_to_life_2) oraz w grze "Grunwald 1410".

Od 2005 r. nadzoruje projekt najlepszego emulatora 8-bitowego Atari pod Windows: Atari800Win_PLus.


Strona domowa Jaskiera: [1]


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools