Jet Set Willy

From Atariki

Revision as of 11:20, 30 maj 2006; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Jet Set Willy - atarowska wersja znanego przeboju z początku lat osiemdziesiątych. Według dostępnych źrodeł, jest to napisany przez Tynesoft klon gry na ZX Spectrum wydanej przez Software Projects. Gra na Spectrum jest rozwinięciem nieco wcześniej wydanej gry pt. Manic Miner, ta natomiast jest z kolei adaptacją gry na Atari pt. Miner 2049'er.

W Jet Set Willy gracz ma pomóc bohaterowi w sprzątaniu jego ogromnej posiadłości po właśnie zakończonym przyjęciu zbierając przedmioty rozrzucone po całym domu. Posprzątanie domu jest warunkiem udania się Willy'ego na spoczynek, gdyż drzwi do sypialni strzeże zdenerwowana sprzątaczka. Dom ma 52 spore pokoje (w oryginale jest ich 63), a w nich, oprócz 73 przedmiotów do zebrania, znajduje się też mnóstwo pułapek i zabijających straszydeł. Na wykonanie zadania jest 5 godzin - później bohater może tylko pomarzyć o śnie.

Wersja na Atari charakteryzuje się tyleż kiepską grafiką, co świetnym, trwającym prawie 5 minut soundtrackiem autorstwa Roba Hubbarda.

Grafika:jswtitle.png Grafika:jswbathroom.png

Gra ma cechy, które każą podejrzewać, że jest to nigdy nie dokończona i nie wydana wersja demo, np. w sypialni założona jest blokada, która nie pozwala podejść do sprzątaczki, po zebraniu przez gracza wszystkich przedmiotów nic się nie dzieje itp.

Zobacz też


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools