Msc

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:05, 28 lut 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 00:16, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-'''msc IDE''' - niemiecki interfejs do twardych dysków IDE wyprodukowany w 1996 roku. Przeznaczony do komputerów [[800XL]] oraz, przy użyciu przejściówki, [[130XE]]. Pozostałe cechy zbliżone do [[KMK/JŻ IDE]], z tym tylko, że oprogramowanie interfejsu msc pozwala na utworzenie do 240 partycji oraz nadanie im nazw (do ośmiu znaków ASCII każda). Interfejs jest częściowo - pod względem rozpoznawanych komend dodatkowych - zgodny z [[KMK/JŻ IDE]], dzięki czemu dobrze współpracuje z nim program [[SysInfo]].+Niemiecki interfejs do twardych dysków IDE wyprodukowany w 1996 roku, zwany tez MSC IDE. Przeznaczony do komputerów [[800XL]] oraz, przy użyciu przejściówki, [[130XE]]. Pozostałe cechy zbliżone do [[KMK/JŻ IDE]], z tym tylko, że oprogramowanie interfejsu msc pozwala na utworzenie do 240 partycji oraz nadanie im nazw (do ośmiu znaków ASCII każda). Interfejs jest częściowo - pod względem rozpoznawanych komend dodatkowych - zgodny z [[KMK/JŻ IDE]], dzięki czemu dobrze współpracuje z nim program [[SysInfo]].
Interfejs w obecnej chwili jest dostępny tylko na rynku wtórnym (wszystkie egzemplarze zostały sprzedane). Interfejs w obecnej chwili jest dostępny tylko na rynku wtórnym (wszystkie egzemplarze zostały sprzedane).

Wersja z dnia 00:16, 30 cze 2006

Niemiecki interfejs do twardych dysków IDE wyprodukowany w 1996 roku, zwany tez MSC IDE. Przeznaczony do komputerów 800XL oraz, przy użyciu przejściówki, 130XE. Pozostałe cechy zbliżone do KMK/JŻ IDE, z tym tylko, że oprogramowanie interfejsu msc pozwala na utworzenie do 240 partycji oraz nadanie im nazw (do ośmiu znaków ASCII każda). Interfejs jest częściowo - pod względem rozpoznawanych komend dodatkowych - zgodny z KMK/JŻ IDE, dzięki czemu dobrze współpracuje z nim program SysInfo.

Interfejs w obecnej chwili jest dostępny tylko na rynku wtórnym (wszystkie egzemplarze zostały sprzedane).

Więcej informacji znajduje się tutaj (strona w języku niemieckim). Patrz też rejestry msc IDE.

Grafika:mscide.jpg


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools