Robbo

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:30, 19 sie 2007
Krótki (Dyskusja | wkład)
(linki do Atarimanii i Wikipedii, info o konwersjach)
← Previous diff
Wersja z dnia 13:49, 1 lis 2007
Vulgar (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 12: Linia 12:
Istnieją co najmniej dwie różne wersje kasetowe wydane przez Avalon. Pierwsza z nich pokazywała licznik rekordów podczas wczytywania; późniejsza już nie miała licznika, za to "w zamian" zyskała zabezpieczenie przed kopiowaniem. Istnieją co najmniej dwie różne wersje kasetowe wydane przez Avalon. Pierwsza z nich pokazywała licznik rekordów podczas wczytywania; późniejsza już nie miała licznika, za to "w zamian" zyskała zabezpieczenie przed kopiowaniem.
-Gra była też wydana przez Avalon na Commodore 64 i przez xLand na PC.+ 
 +== Wersja Atari ST ==
 + 
 +Istnieją również wersje dla Commodore 64 (Avalon) i PC (xLand).
==Odnośniki zewnętrzne== ==Odnośniki zewnętrzne==

Wersja z dnia 13:49, 1 lis 2007

Grafika:Robbo.png

Jedna z ważniejszych gier na ośmiobitowe Atari. Jest to pierwsza polska gra na "światowym" poziomie wykonania, która umożliwiła jej wydawcy, L.K. Avalon, rynkowy start.

Wzorowana na Boulder Dash oraz nieco na Sokobanie, ale względem nich mocno rozbudowana. Została napisana przez Janusza Pelca, podobno w trzy miesiące w trakcie przygotowań do matury. Wydana przez L.K. Avalon w 1989 roku (nr seryjny AC/AD 00189).

Oprócz pełnej wersji (64 plansze), powstała też wersja demonstracyjna (4 plansze) - transmitowano ją m.in. w audycjach Radiokomputer. L.K. Avalon wydało też edytor plansz Robbo Konstruktor, pozwalający tworzyć samodzielne gry.

Jedna z częściej przerabianych gier krążących po Polsce w latach dziewięćdziesiątych (zmiany dotyczyły głównie kształtu poszczególnych plansz).

Ze względów technicznych program zwraca uwagę podłożeniem duszków pod pole gry (sprite underlay), celem dodania szóstego koloru w trybie ANTIC $04, który pozwala uzyskać tylko 5 kolorów.

Istnieją co najmniej dwie różne wersje kasetowe wydane przez Avalon. Pierwsza z nich pokazywała licznik rekordów podczas wczytywania; późniejsza już nie miała licznika, za to "w zamian" zyskała zabezpieczenie przed kopiowaniem.


Wersja Atari ST

Istnieją również wersje dla Commodore 64 (Avalon) i PC (xLand).

Odnośniki zewnętrzne

Personal tools