Robbo

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:31, 22 sie 2005
Jellonek (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 21:31, 22 sie 2005
Jellonek (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 2: Linia 2:
Jedna z ważniejszych gier na ośmiobitowe Atari. Jest to pierwsza polska gra na "światowym" poziomie wykonania, która umożliwiła jej wydawcy, [[L.K. Avalon]], rynkowy start. Jedna z ważniejszych gier na ośmiobitowe Atari. Jest to pierwsza polska gra na "światowym" poziomie wykonania, która umożliwiła jej wydawcy, [[L.K. Avalon]], rynkowy start.
-Wzorowana na [[Boulder Dash]] oraz nieco na [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sokoban Sokobanie], ale względem nich mocno rozbudowana. Została napisana przez [[Janusz Pelc|Janusza Pelca]], podobno w trzy miesiące w trakcie przygotowań do matury. Wydana przez [[L.K. Avalon] w 1989 roku (nr seryjny AC/AD 00189).+Wzorowana na [[Boulder Dash]] oraz nieco na [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sokoban Sokobanie], ale względem nich mocno rozbudowana. Została napisana przez [[Janusz Pelc|Janusza Pelca]], podobno w trzy miesiące w trakcie przygotowań do matury. Wydana przez [[L.K. Avalon]] w 1989 roku (nr seryjny AC/AD 00189).
Oprócz pełnej wersji (64 plansze) powstała też wersja demonstracyjna (4 plansze) - transmitowano ją m.in. w audycjach [[Radio Komputer Nocą]]. [[L.K. Avalon]] wydało też edytor plansz [[Robbo Konstruktor]], pozwalający tworzyć samodzielne gry. Oprócz pełnej wersji (64 plansze) powstała też wersja demonstracyjna (4 plansze) - transmitowano ją m.in. w audycjach [[Radio Komputer Nocą]]. [[L.K. Avalon]] wydało też edytor plansz [[Robbo Konstruktor]], pozwalający tworzyć samodzielne gry.

Wersja z dnia 21:31, 22 sie 2005

Grafika:Robbo.png

Jedna z ważniejszych gier na ośmiobitowe Atari. Jest to pierwsza polska gra na "światowym" poziomie wykonania, która umożliwiła jej wydawcy, L.K. Avalon, rynkowy start.

Wzorowana na Boulder Dash oraz nieco na Sokobanie, ale względem nich mocno rozbudowana. Została napisana przez Janusza Pelca, podobno w trzy miesiące w trakcie przygotowań do matury. Wydana przez L.K. Avalon w 1989 roku (nr seryjny AC/AD 00189).

Oprócz pełnej wersji (64 plansze) powstała też wersja demonstracyjna (4 plansze) - transmitowano ją m.in. w audycjach Radio Komputer Nocą. L.K. Avalon wydało też edytor plansz Robbo Konstruktor, pozwalający tworzyć samodzielne gry.

Jedna z częściej przerabianych gier krążących po Polsce w latach dziewięćdziesiątych (zmiany dotyczyły głównie kształtu poszczegónych plansz).

Ze względów technicznych program zwraca uwagę podłożeniem duszków pod pole gry (sprite underlay) celem dodania szóstego koloru w trybie ANTIC 4, który pozwala uzyskać tylko 5 kolorów.

Personal tools