Sándor Téli

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:53, 27 gru 2019
Krótki (Dyskusja | wkład)
(Téli Sándor moved to Sándor Téli: W polskojęzycznych tekstach nazwiska węgierskie zwyczajowo zapisuje się w kolejności imię-nazwisko.)
← Previous diff
Aktualna wersja
Krótki (Dyskusja | wkład)
(Pokłosie zmiany nazwy artykułu na kolejność imię-nazwisko.)
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Sandor_id.jpg}} {{grafr|Sandor_id.jpg}}
-Lub, w kolejności imię-nazwisko, '''Sándor Téli'''. Węgierski [[koder]], znany z członkostwa w grupie [[HARD]], obecnie (druga dekada XXI w.) jedyny aktywny człowiek stamtąd.+Lub, w kolejności nazwisko-imię stosowanej w języku węgierskim, '''Téli Sándor'''. Węgierski [[koder]], znany z członkostwa w grupie [[HARD]], obecnie (druga dekada XXI w.) jedyny aktywny człowiek stamtąd.
Po latach przerwy, powrócił (na krótko?) na scenę 8-bitowego Atari z demem [[Reharden]], gdzie wymyślił i zastosował m.in. nowy tryb graficzny HCM oraz procedurę [[Hardbass]]. Po latach przerwy, powrócił (na krótko?) na scenę 8-bitowego Atari z demem [[Reharden]], gdzie wymyślił i zastosował m.in. nowy tryb graficzny HCM oraz procedurę [[Hardbass]].
Jest on również pomysłodawcą karty dźwiękowej [https://en.wikipedia.org/wiki/HardSID HardSID] dla komputerów PC. Jest on również pomysłodawcą karty dźwiękowej [https://en.wikipedia.org/wiki/HardSID HardSID] dla komputerów PC.
Linia 8: Linia 8:
* [https://demozoo.org/sceners/33629/ Demozoo] * [https://demozoo.org/sceners/33629/ Demozoo]
* [https://bitbucket.org/sandor-hard/ Projekty autora] * [https://bitbucket.org/sandor-hard/ Projekty autora]
-* [https://youtu.be/wy4HxHstSVA Teli Sandor pozdrawia uczestników SV2k16]+* [https://youtu.be/wy4HxHstSVA Sándor Téli pozdrawia uczestników SV2k16]

Aktualna wersja

Grafika:Sandor_id.jpg

Lub, w kolejności nazwisko-imię stosowanej w języku węgierskim, Téli Sándor. Węgierski koder, znany z członkostwa w grupie HARD, obecnie (druga dekada XXI w.) jedyny aktywny człowiek stamtąd. Po latach przerwy, powrócił (na krótko?) na scenę 8-bitowego Atari z demem Reharden, gdzie wymyślił i zastosował m.in. nowy tryb graficzny HCM oraz procedurę Hardbass. Jest on również pomysłodawcą karty dźwiękowej HardSID dla komputerów PC. Zawodowo od wielu lat jest programistą platformy Android.

Linki


Grafika:TELI_SANDOR_2016.jpg

Personal tools