SH204

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:54, 14 cze 2017
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(Dodano kilka informacji, m.in. o oprogramowaniu oraz o prototypowym SH104)
← Previous diff
Aktualna wersja
Daniel Koźmiński (Dyskusja | wkład)
(wikizacja)
Linia 6: Linia 6:
Dyski te miały wewnątrz interfejs [http://pl.wikipedia.org/wiki/SCSI SCSI] <-> [[MFM]] (Adaptec 4000). Pozwalał on na umieszczenie w środku innego dysku SCSI. Dyski te miały wewnątrz interfejs [http://pl.wikipedia.org/wiki/SCSI SCSI] <-> [[MFM]] (Adaptec 4000). Pozwalał on na umieszczenie w środku innego dysku SCSI.
-W instrukcji użytkownika, zarówno w przypadku SH204, jak i dysków Megafile, znajduje się wzmianka o modelu SH104, który - jak należy podejrzewać - miał zawierać identyczne parametry, z wyjątkiem mniejszego napędu o pojemności 10 MB. Prawdopodobnie zaniechano jego produkcji.+W instrukcji użytkownika, zarówno w przypadku SH204, jak i dysków [[Megafile]], znajduje się wzmianka o modelu SH104, który - jak należy podejrzewać - miał zawierać identyczne parametry, z wyjątkiem mniejszego napędu o pojemności 10 MB. Prawdopodobnie zaniechano jego produkcji.
[[Kategoria:Peryferia 16/32-bit]] [[Kategoria:Peryferia 16/32-bit]]

Aktualna wersja

Grafika:sh204.jpg

Pierwszy zewnętrzny dysk twardy dla linii ST. Miał pojemność 20 MB i był umieszczony w obudowie typu shoebox. Do komputera podłączany był poprzez port ACSI, dzięki czemu można było osiągnąć transfer w wysokości ok. 5 Mbit/s. Z tyłu urządzenia znajdowało się tylko jedno złącze DMA (a także bezpiecznik, gniazdo zasilania i włącznik), przez co SH204 musi być ostatnim urządzeniem w łańcuchu.

Dysk oferowany był wraz z dyskietką systemową zawierającą m.in. sterownik AHDI.PRG oraz aplikację formatującą i pozwalającą na podzielenie przestrzeni na partycje (gotowa lista składająca się z 8 propozycji lub dowolny podział). Pierwsze wersje dostarczanego sterownika nie pozwalały na automatyczne ładowanie sterownika - potrzebne było pośrednictwo stacji dyskietek.

Dyski te miały wewnątrz interfejs SCSI <-> MFM (Adaptec 4000). Pozwalał on na umieszczenie w środku innego dysku SCSI.

W instrukcji użytkownika, zarówno w przypadku SH204, jak i dysków Megafile, znajduje się wzmianka o modelu SH104, który - jak należy podejrzewać - miał zawierać identyczne parametry, z wyjątkiem mniejszego napędu o pojemności 10 MB. Prawdopodobnie zaniechano jego produkcji.

Personal tools