SIO2PC

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:36, 31 mar 2007
Mikey (Dyskusja | wkład)
(odstubienie)
← Previous diff
Aktualna wersja
Tdc (Dyskusja | wkład)
(int.)
Linia 1: Linia 1:
-Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie [http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-232 RS-232] peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89.+Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie [http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-232 RS-232] peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232 oraz drugi, o układ 14C89.
Schemat rozwiązania: (14C89) Schemat rozwiązania: (14C89)

Aktualna wersja

Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie RS-232 peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232 oraz drugi, o układ 14C89.

Schemat rozwiązania: (14C89)

Grafika:Sio2pc-a.gif

Schemat rozwiązania: (MAX232)

Grafika:Schemat2.png


Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe).

Innym, jednym z częściej używanych, podobnych programów jest APE. Istnieje też podobny do APE program przeznaczony dla ST, jest to 800XLDJ.

Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest Nick Kennedy

Personal tools