SIO2PC

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:02, 6 wrz 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 03:05, 13 lut 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w atari do poziomów dostępnych w porcie [[RS232]] peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89+Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie [[RS232]] peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89.
Schemat rozwiązania: (14C89) Schemat rozwiązania: (14C89)
Linia 9: Linia 9:
[[Grafika:Schemat.png]] [[Grafika:Schemat.png]]
-Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe)+Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe).
-Innym, jednym z częściej używanych, podobnych programów jest [[APE]].+
-<br>+
-Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest [[Nick Kennedy]]+
-{{stub}} '''Prośba o rozwinięcie.'''+Innym, jednym z częściej używanych, podobnych programów jest [[APE]]. Istnieje też podobny do APE program przeznaczony dla [[ST]], jest to [[800XLDJ]].
 + 
 +Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest [[Nick Kennedy]]
 +{{stub}}
[[Kategoria:Emulacja]] [[Kategoria:Emulacja]]
[[Kategoria:Schematy i specyfikacje]] [[Kategoria:Schematy i specyfikacje]]

Wersja z dnia 03:05, 13 lut 2006

Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie RS232 peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89.

Schemat rozwiązania: (14C89)

Grafika:Sio2pc-a.gif

Schemat rozwiązania: (MAX232)

Grafika:Schemat.png

Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe).

Innym, jednym z częściej używanych, podobnych programów jest APE. Istnieje też podobny do APE program przeznaczony dla ST, jest to 800XLDJ.

Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest Nick Kennedy


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools