SIO2PC

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 17:52, 7 sty 2005
Krap (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 19:01, 7 sty 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w atari do poziomów dostępnych w porcie [[RS232]] peceta.+Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w atari do poziomów dostępnych w porcie [[RS232]] peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89
-Schemat rozwiązania:+Schemat rozwiązania: (14C89)
[[Grafika:Sio2pc-a.gif]] [[Grafika:Sio2pc-a.gif]]
 +Schemat rozwiązania: (MAX232)
 +
 +[[Grafika:Schemat.png]]
Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków, jednym z częściej używanych jest [[APE]]. Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków, jednym z częściej używanych jest [[APE]].
{{stub}} '''Prośba o rozwinięcie.''' {{stub}} '''Prośba o rozwinięcie.'''

Wersja z dnia 19:01, 7 sty 2005

Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w atari do poziomów dostępnych w porcie RS232 peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89

Schemat rozwiązania: (14C89)

Grafika:Sio2pc-a.gif

Schemat rozwiązania: (MAX232)

Grafika:Schemat.png

Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków, jednym z częściej używanych jest APE.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji. Prośba o rozwinięcie.

Personal tools