SIO2PC

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 04:42, 15 maj 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 15:33, 3 paź 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 8: Linia 8:
[[Grafika:Schemat.png]] [[Grafika:Schemat.png]]
 +
 +Uwaga: widniejący na schemacie "kondensator talerzowy" to pomyłka przy tłumaczeniu: jest to normalny kondensator ceramiczny.
Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe). Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe).

Wersja z dnia 15:33, 3 paź 2006

Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie RS-232 peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89.

Schemat rozwiązania: (14C89)

Grafika:Sio2pc-a.gif

Schemat rozwiązania: (MAX232)

Grafika:Schemat.png

Uwaga: widniejący na schemacie "kondensator talerzowy" to pomyłka przy tłumaczeniu: jest to normalny kondensator ceramiczny.

Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe).

Innym, jednym z częściej używanych, podobnych programów jest APE. Istnieje też podobny do APE program przeznaczony dla ST, jest to 800XLDJ.

Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest Nick Kennedy


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools