STylus

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:49, 8 maj 2005
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 22:58, 8 maj 2005
Lewis (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
 +[[Kategoria:Atari ST]]
 +
STylus (zwany także STpad) miał być tabletową wersją Atari ST. Nigdy nie wyszedł jednak poza fazę prototypu. STylus (zwany także STpad) miał być tabletową wersją Atari ST. Nigdy nie wyszedł jednak poza fazę prototypu.
Linia 39: Linia 41:
Istnieje kilka sprzecznych informacji na temat ilości działających egzemplarzy lub niekompletnych STpadów. Prawdopodobnie istnieje jedna działająca jednostka i jedna lub kilka niedziałających. Istnieje kilka sprzecznych informacji na temat ilości działających egzemplarzy lub niekompletnych STpadów. Prawdopodobnie istnieje jedna działająca jednostka i jedna lub kilka niedziałających.
- 
-[[Kategoria:Atari ST]] 

Wersja z dnia 22:58, 8 maj 2005


STylus (zwany także STpad) miał być tabletową wersją Atari ST. Nigdy nie wyszedł jednak poza fazę prototypu.

Grafika:Stpad.jpg


Specyfikacja Atari STpad

Procesor: Motorola 68000

Prędkość zegara: 8 MHz

Pamięć RAM: 1 megabajt (istnieją wzmianki o wersji STylusa z 4MB RAM)

Grafika i ekran: STpad miał być wyposażony w 11-to calowy ekran monochromatyczny bez podświetlenia, który umożliwiał pracę w rozdzielczości ST-High (640x400x2), ekran jest identyczny jak ten w STBooku

Dźwięk: układ Yamaha YM-2149 (znany z ST)

Pamięć masowa: STpad pozbawiony miał byc wszelkich napędów w rodzaju stacji dysków czy twardego dysku, za to wyposażony miał być w dwa złącza PCMCIA, które obsługiwać miały karty pamięci o pojemności do 4MB

Grafika:Stpadbok.jpg

Złącza: zewnętrzna klawiatura (złącze RJ-11, więc pasują klawiatury od MegaST / MegaSTe / TT030), Centronics, RS232C, coś przypominającego ACSI, złącza MiniMIDI (które przez niektórych są mylnie interpretowane jako PS/2 do podłączenia klawiatury i myszy w tym standardzie)









STylus wyposażony miał być w TOS w wersji 2.05 wraz z rozszerzenie o nazwie PenOS umożliwiające pracę w oparciu o pióro świetlne, które miało być podstawowym urządzeniem do obsługi STpada.

Istnieje kilka sprzecznych informacji na temat ilości działających egzemplarzy lub niekompletnych STpadów. Prawdopodobnie istnieje jedna działająca jednostka i jedna lub kilka niedziałających.

Personal tools