SistemaInjektor

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 23:07, 24 sie 2023
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 13:11, 29 lis 2023
Seban (Dyskusja | wkład)
(+kategoria, resztę uzupełnię wkrótce.)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-{{SDU}}+Magnetofonowy system turbo pochodzący z Chile, umożliwiał ładowanie z dużą prędkością. Stworzony przez Pedro Caraballa (oprogramowanie) i jego ojca (sprzęt), został przez nich sprzedany firmie Coelsa, która zajmowała się jego szeroką dystrybucją gier i oprogramowania w Chile pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych.
-system umożliwiający ładowanie z kasety do Atari z dużą prędkością. Stworzony przez Pedro Caraballa (oprogramowanie) i jego ojca (sprzęt), został przez nich sprzedany firmie Coelsa, która zajmowała się jego szeroką dystrybucją w Chile pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych.+
Modyfikacja składała się z magnetofonu kasetowego XL12, który był oficjalnym klonem Atari XC12, oraz sprzętu i oprogramowania, które umożliwiały nagrywanie i późniejszy odczyt z prędkością wyższą niż normalna, znacznie wyższą niż normalnie. Modyfikacja składała się z magnetofonu kasetowego XL12, który był oficjalnym klonem Atari XC12, oraz sprzętu i oprogramowania, które umożliwiały nagrywanie i późniejszy odczyt z prędkością wyższą niż normalna, znacznie wyższą niż normalnie.
W Coelsa po prostu otworzyli obudowę, usunęli niektóre komponenty i zastąpili je innymi, które znajdowały się wewnątrz żywicznej zalewy. Miało to na celu utrudnienie inżynierii wstecznej i kopiowania produktu. Było to tak skuteczne, że produkt nigdy nie został skopiowany. W Coelsa po prostu otworzyli obudowę, usunęli niektóre komponenty i zastąpili je innymi, które znajdowały się wewnątrz żywicznej zalewy. Miało to na celu utrudnienie inżynierii wstecznej i kopiowania produktu. Było to tak skuteczne, że produkt nigdy nie został skopiowany.
 +
== Linki == == Linki ==
[https://retrogames.cl/injektor.html] Strona z opisem reverse-engineering (po hiszpańsku) [https://retrogames.cl/injektor.html] Strona z opisem reverse-engineering (po hiszpańsku)
 +
 +[[Kategoria:Atari 8-bit]]
 +[[Kategoria:Magnetofonowe systemy turbo]]

Wersja z dnia 13:11, 29 lis 2023

Magnetofonowy system turbo pochodzący z Chile, umożliwiał ładowanie z dużą prędkością. Stworzony przez Pedro Caraballa (oprogramowanie) i jego ojca (sprzęt), został przez nich sprzedany firmie Coelsa, która zajmowała się jego szeroką dystrybucją gier i oprogramowania w Chile pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych.

Modyfikacja składała się z magnetofonu kasetowego XL12, który był oficjalnym klonem Atari XC12, oraz sprzętu i oprogramowania, które umożliwiały nagrywanie i późniejszy odczyt z prędkością wyższą niż normalna, znacznie wyższą niż normalnie.

W Coelsa po prostu otworzyli obudowę, usunęli niektóre komponenty i zastąpili je innymi, które znajdowały się wewnątrz żywicznej zalewy. Miało to na celu utrudnienie inżynierii wstecznej i kopiowania produktu. Było to tak skuteczne, że produkt nigdy nie został skopiowany.

Linki

[1] Strona z opisem reverse-engineering (po hiszpańsku)

Personal tools