Spy Master

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:01, 30 cze 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)
(kat)
← Previous diff
Aktualna wersja
Eru (Dyskusja | wkład)

Linia 11: Linia 11:
*pierwotnie wydana na rynek gra miała pewne dokuczliwe błędy, uniemożliwiające jej dokończnie (patrz: [[Uszkodzone gry]]). Wydawca zauważył to po fakcie ale przygotował poprawioną wersję *pierwotnie wydana na rynek gra miała pewne dokuczliwe błędy, uniemożliwiające jej dokończnie (patrz: [[Uszkodzone gry]]). Wydawca zauważył to po fakcie ale przygotował poprawioną wersję
* SPY MASTER zawiera w sobie kilka mniejszych, prostych gier, dostępnych w momencie 'zalogowania' do komputera w grze. * SPY MASTER zawiera w sobie kilka mniejszych, prostych gier, dostępnych w momencie 'zalogowania' do komputera w grze.
 +* Komendy Spy Dos'a według instrukcji:
 +**DIR FLOP - katalog dyskietki niesionej przez Johna. Jeżeli niesie on kilka dyskietek, będzie to katalog pierwszej z nich, w kolejności umiejscowienia w kieszeni.
 +**DIR HARD - katalog twardego dysku.
 +**COPY filename - skopiowanie pliku z dyskietki na twardy dysk. Jest to konieczne, gdyż programy można uruchomić tylko z "twardziela"; filename to oczywiście nazwa pliku do skopiowania.
 +**EXIT - wyłączenie terminala i powrót do normalnej gry.
 +**Każde inne polecenie traktowane jest jako próba uruchomienia programu o podanej nazwie. Na dyskietkach znaleźć można program o nazwie CODE. Jego uruchomienie powoduje dołączenie nowych kodów do listy. Kody potrzebne są do otwarcia sejfów. Program TABLE wyświetla tablice kodów.
 +

Aktualna wersja

Autorzy:

 • Dariusz Żołna (De Jet) - programowanie, grafika
 • Michał Brzezicki - muzyka


Bardzo rozbudowana (prawie 60 kB kodu i danych) gra labiryntowa typu znajdź i zanieś. Gracz wciela sie w agenta specjalnego, penetrujacego podziemia wielkiego bunkra bliżej nieokreślonej organizacji, planującej zagładę świata.... Zadaniem gracza jest znaleźć superkomputer wroga i zainfekować go wirusem.


Ciekawostki:

 • przed wydaniem tej gry autor puścił w obieg "Spy Master Demo" zachęcające i promujące jego komercyjne dzieło
 • pierwotnie wydana na rynek gra miała pewne dokuczliwe błędy, uniemożliwiające jej dokończnie (patrz: Uszkodzone gry). Wydawca zauważył to po fakcie ale przygotował poprawioną wersję
 • SPY MASTER zawiera w sobie kilka mniejszych, prostych gier, dostępnych w momencie 'zalogowania' do komputera w grze.
 • Komendy Spy Dos'a według instrukcji:
  • DIR FLOP - katalog dyskietki niesionej przez Johna. Jeżeli niesie on kilka dyskietek, będzie to katalog pierwszej z nich, w kolejności umiejscowienia w kieszeni.
  • DIR HARD - katalog twardego dysku.
  • COPY filename - skopiowanie pliku z dyskietki na twardy dysk. Jest to konieczne, gdyż programy można uruchomić tylko z "twardziela"; filename to oczywiście nazwa pliku do skopiowania.
  • EXIT - wyłączenie terminala i powrót do normalnej gry.
  • Każde inne polecenie traktowane jest jako próba uruchomienia programu o podanej nazwie. Na dyskietkach znaleźć można program o nazwie CODE. Jego uruchomienie powoduje dołączenie nowych kodów do listy. Kody potrzebne są do otwarcia sejfów. Program TABLE wyświetla tablice kodów.


Linki:Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools