Star Fleet I

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:Starfleet2.png

Gra oparta na motywach Star Treka. Gracz wciela się w dowódcę statku patrolowego, jego zadaniem jest wykonanie planu zestrzeleń wrogich jednostek w zadanym czasie. Złapani żywcem agenci liczą się jako ekstra bonus i w uzasadnionych przypadkach dzielny kapitan może liczyć nawet na odznaczenie, z wpisem do akt.

Gra w trybie tekstowym, ale rozbudowana i naprawdę wciągająca. Szczególnie, jeżeli ma się pod reką instrukcję i nie trzeba poruszać się we mgle (tytuł ten był na tyle w Polsce niepopularny, że 'studia komputerowe' nie dysponowały kserówką przepisanego na maszynie opisu znalezionego w Saragossie). Istnieje cały system awansu postaci, która pnie się po ścieżce kariery, zyskując dostęp do coraz to większych jednostek, a jak już wspomniano na wstępie, za szczególne dowody sprawności jest wyróżniana dodatkowymi odznaczeniami. Co ciekawe, zapisywane są także efekty nieudanych patroli - jeżeli ulubiony statek zostanie uszkodzony, trafia do stoczni i przez czas remontu nie jest dostępny - należy przez ten czas zadowolić się innym, z dość bogatej listy.

Implementacje gry występują również na inne platformy, w tym na PC. Zubożona wersja jest nawet dołączana do dystrybucji Slackware Linux.

Zobacz też

Personal tools