Stec

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 11:46, 28 lis 2006
Alex (Dyskusja | wkład)
(Poprawka)
← Previous diff
Wersja z dnia 15:21, 28 lis 2006
Alex (Dyskusja | wkład)
(Uściślenie wątpliwości)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
'''STEC''' (Stecu) czyli mgr inż. Krzysztof Stec, kierowca karetki pogotowia, legenda [[Giełda na Grzybowskiej|giełdy na Grzybowskiej]]. '''STEC''' (Stecu) czyli mgr inż. Krzysztof Stec, kierowca karetki pogotowia, legenda [[Giełda na Grzybowskiej|giełdy na Grzybowskiej]].
-Niegdyś mieszkał w Międzylesiu na ulicy Reymonta (w Zalesiu). +Niegdyś mieszkał w Zalesiu na ulicy Reymonta, choć niektórzy twierdzą, że było to Międzylesie.
Stec chyba jako pierwszy w Polsce montował ''freezery'' w Atari (już w I połowie lat 90. XX w.) oraz rozszerzenia pamięci itp. Jako jeden z niewielu posiadał dostęp do zachodnich usprawnień Atari. Będąc pionierem, nie chciał naśladowców-plagiatorów a w szczególności konkurencji, skutkiem czego wpadł na oryginalny sposób zabezpieczanie swej ciężkiej pracy - po skończonym montażu freezera zalewał go (i część Atari) klejem ''distal'' aby inni elektronicy (np. [[Seban]]) nie mieli szans poznania jego tajemnic. Jak pokazał czas, nieco opóźniło to tylko popularyzację tego przydatnego narzędzia. Oprócz montowania rozszerzeń zajmował się również pozbawioną jakiejkolwiek filantropii, popularną w tamtym miejscu i czasie dystrybucją oprogramowania. Stec chyba jako pierwszy w Polsce montował ''freezery'' w Atari (już w I połowie lat 90. XX w.) oraz rozszerzenia pamięci itp. Jako jeden z niewielu posiadał dostęp do zachodnich usprawnień Atari. Będąc pionierem, nie chciał naśladowców-plagiatorów a w szczególności konkurencji, skutkiem czego wpadł na oryginalny sposób zabezpieczanie swej ciężkiej pracy - po skończonym montażu freezera zalewał go (i część Atari) klejem ''distal'' aby inni elektronicy (np. [[Seban]]) nie mieli szans poznania jego tajemnic. Jak pokazał czas, nieco opóźniło to tylko popularyzację tego przydatnego narzędzia. Oprócz montowania rozszerzeń zajmował się również pozbawioną jakiejkolwiek filantropii, popularną w tamtym miejscu i czasie dystrybucją oprogramowania.

Wersja z dnia 15:21, 28 lis 2006

STEC (Stecu) czyli mgr inż. Krzysztof Stec, kierowca karetki pogotowia, legenda giełdy na Grzybowskiej. Niegdyś mieszkał w Zalesiu na ulicy Reymonta, choć niektórzy twierdzą, że było to Międzylesie.

Stec chyba jako pierwszy w Polsce montował freezery w Atari (już w I połowie lat 90. XX w.) oraz rozszerzenia pamięci itp. Jako jeden z niewielu posiadał dostęp do zachodnich usprawnień Atari. Będąc pionierem, nie chciał naśladowców-plagiatorów a w szczególności konkurencji, skutkiem czego wpadł na oryginalny sposób zabezpieczanie swej ciężkiej pracy - po skończonym montażu freezera zalewał go (i część Atari) klejem distal aby inni elektronicy (np. Seban) nie mieli szans poznania jego tajemnic. Jak pokazał czas, nieco opóźniło to tylko popularyzację tego przydatnego narzędzia. Oprócz montowania rozszerzeń zajmował się również pozbawioną jakiejkolwiek filantropii, popularną w tamtym miejscu i czasie dystrybucją oprogramowania.

Cechą charakterystyczną rozszerzeń Steca były przełączniki i diodki kontrolne. W swoim osobistym modelu Atari 800 XL miał ich sporo (była nawet diodka wskazująca dostęp do pamięci dodatkowej).

Znany był z tego, że koniecznie chciał utrzymać swój status na giełdzie. Wsławił się tym, że gdy jedno z pism wydało schemat rozszerzenia Atari do 192 kB wykupił wszystkie numery, które mu się udało dostać w kioskach całej Warszawy i okolicach (fama głosi, że cały nakład, ale pojedyncze egzemplarze można było jeszcze trafić).

W późniejszych latach swojej działaności całkowicie przesiadł się na Amigę, do której również montował rozmaite rozszerzenia.

Personal tools