Sztab Kryzysowy

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:52, 1 wrz 2005
Miker (Dyskusja | wkład)
(Rzog -> Rzóg)
← Previous diff
Wersja z dnia 10:11, 6 wrz 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 14: Linia 14:
[[Kategoria:Zloty]] [[Kategoria:Zloty]]
 +[[Kategoria:Glosariusz]]

Wersja z dnia 10:11, 6 wrz 2005

Rodzaj nieformalnych zlotów osób związanych ze sceną, najczęściej mieszkających w jednym mieście. Sztaby odbywają się w pubach, barach, lub podobnych lokalach gastronomicznych.

Głównym powodem zorganizowania pierwszego sztabu była chęć spotkania się kilku scenowców (X-Ray, Fox, Greg, Eru) z członkami grupy Slight (Rzóg, Seban, SoTe), którzy nie mogli przybyć miesiąc wcześniej na Lato Ludzików 2002. Do tej grupy szybko przyłączyli się inni, i 07.09.2002 o godz.17 pod kolumną Zygmunta w Warszawie spotkała się całkiem liczna grupka. Główna część imprezy odbyła się w ogródkach piwnych nad Wisłą, a później przeniosła się do mieszkania Grega.

Od tamtej spotkania odbywały się w miarę regularnie (raz na miesiąc) w różnych miejscach, najczęściej w pubie "Dolce Vita" przy ulicy Marszałkowskiej. Często po sztabie impreza przeprowadzała się do mieszkania Foxa, gdzie trwała na ogół do białego rana i polegała na spożywaniu trunków oraz oglądaniu dem.

Idea szybko zdobyła popularność w innych miastach. Podobne spotkania odbyły się w Lublinie (Sztab Lublin), Gdańsku (Sztab Trójmiasto) oraz w Krakowie (Sztab Małopolska)

Aktualnie Sztab Kryzysowy Warszawa ma swoją siedzibę w pubie Gorączka Złota przy ulicy Wilczej 29.

Personal tools