TOMS

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:11, 9 paź 2010
Tdc (Dyskusja | wkład)
(16-bit - wiki)
← Previous diff
Wersja z dnia 10:05, 8 lip 2011
Stryker (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
 +[[Grafika:Gambleriada_97_okon.jpg]]<br>
 +Po prawej Tadeusz Okoń. (Gambleriada 1997)
 +
 +
Firma założona przez dwóch elektroników (Tadeusz Okoń i Marek Stolarski) z Warszawy. Nazwa firmy pochodzi od inicjałów ich imion i nazwisk. Działała od roku 1987 mniej więcej do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zajmowała się naprawą i modernizacją sprzętu komputerowego oraz produkcją urządzeń peryferyjnych. Firma założona przez dwóch elektroników (Tadeusz Okoń i Marek Stolarski) z Warszawy. Nazwa firmy pochodzi od inicjałów ich imion i nazwisk. Działała od roku 1987 mniej więcej do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zajmowała się naprawą i modernizacją sprzętu komputerowego oraz produkcją urządzeń peryferyjnych.

Wersja z dnia 10:05, 8 lip 2011

Grafika:Gambleriada_97_okon.jpg
Po prawej Tadeusz Okoń. (Gambleriada 1997)


Firma założona przez dwóch elektroników (Tadeusz Okoń i Marek Stolarski) z Warszawy. Nazwa firmy pochodzi od inicjałów ich imion i nazwisk. Działała od roku 1987 mniej więcej do połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zajmowała się naprawą i modernizacją sprzętu komputerowego oraz produkcją urządzeń peryferyjnych.

Pod koniec swojej działalności obsługiwała niemal wyłącznie komputery PC oraz Amiga, co oczywiście było spowodowane wzrastającą popularnością tych komputerów.

8-bit

Firma ta była znana głównie z systemów turbo: TOMS Turbo Drive oraz TOMS Multi Drive montowanych w stacjach dysków: CA-2001, LDW Super 2000, XF551, 1050 oraz z autorskiego rozszerzenia pamięci dla Atari XL/XE do 256 kB - Toms 260XE, (które niestety nie jest w pełni zgodne z popularnym, szczególnie w Niemczech, Compy Shop); prowadzili także naprawę sprzętu atarowskiego. Opracowali również kilka stacji dysków dla ośmiobitowych Atari: TOMS 720, TOMS 710 oraz TOMS 360.

16-bit

  • ST Clock - zegar czasu rzeczywistego do Atari STE
  • HD Module - moduł stacji dysków High Density (1,44 MB)
  • Samplery do ST
  • Rozszerzenia pamięci.

Ponadto oferowała różne mniejsze interfejsy jak adapter VGA.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools