The Eidolon

From Atariki

Revision as of 23:21, 7 lis 2012; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Grafika:The_eidolon.gif

Gra napisana w 1985 roku przez Lucasfilm Games, wykorzystująca technikę fraktali.

Spis treści

Historia

Właśnie znajdujesz w laboratorium zepsutą maszynę Eidolon. Powodowany ciekawością włączasz ją, słyszysz trzask... Przez moment nie wiesz co się stało...

Nie wiadomo czy przez przypadek czy przez czyjeś celowe działanie zostałeś w mgnieniu oka przeniesiony do innego wymiaru, złapany w pułapkę, w jakiejś jaskini, może kopalni? Jedyną możliwością przeżycia jest opanowanie obsługi Eidolona - jak się okazuje, wyposażonego w broń energetyczną. Należy też uważać na przebudzone bestie, czujące energię Twojej maszyny a pojawia się ich coraz więcej.

Zasady gry

Potwory pochłaniają energię odpowiedniego typu. Eidolon dysponuje czterema rodzajami kul energetycznych (każda innego koloru), które ranią przeciwników. Kule te można takze zbierać w załomach skalnych, aby je później wykorzystać. Wrogowie posiadają ponadto diamenty, które są kluczem do przejścia na kolejny poziom, broniony przez Smoka. Trzeba uważać, aby smok nie zniszczył wehikułu. Inaczej - nigdy nie wydostaniesz się z tej mrocznej krainy. A smok może być unicestwiony tylko przez kulę odpowiedniego koloru. Na skończenie każdego poziomu masz odpowiednią ilość czasu, po upływie którego Eidolon zostanie trwale uszkodzony. Należy także uważać by nie wystrzelać zbyt dużo kul naraz, ponieważ odbijają się one od ścian i można samemu oberwać własnym strzałem.

Co jest co?

Panel sterujący przedstawia od lewej: termometr - im jesteś bliżej smoka, tym wskazywana temperatura jest wyższa. Pod nim znajdują się trzy pola wskazujące jakie diamenty zostały zebrane na danym poziomie. Na środku znajduje się zagar wskazujący upływający czas. Dokoła niego są umieszone cztery kolorowe "lampki" wskazujące, którym rodzajem kul strzelamy. Po prawej natomiast znajduje się wzkaźnik energii Eidolona a pod nim dwie cyfry: pierwsza wskazuje przez ile obrotów zegara jeszcze możemy przebywać na danym poziomie, druga natomiast wskazuje jego numer. Miganie całego panelu oznacza, że znaleźliśmy osłonę (niebieska kula w labiryncie nie "pilnowana"), natomiast kolor migania obszaru gry przy kontakcie ze smokiem wskazuje jaki diament należy znaleźć, by przedrzeć się przez pole siłowe smoka i stanąć do walki z nim. Eidolonem sterujemy za pomocą joysticka. Dodatkowo klawiszami od '1' do '4' wybieramy rodzaj (kolor) kul, którymi strzelamy, natomiast kule po labiryncie zbieramy wciskając spację.

Linki zewnętrzne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools