Włóczykij

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:43, 20 cze 2008
Krótki (Dyskusja | wkład)
(+link do Atarimanii.)
← Previous diff
Wersja z dnia 21:43, 15 lut 2019
Krótki (Dyskusja | wkład)
(Technikalia - Dokładna lista gier, z których rypnięto grafikę.)
Next diff →
Linia 2: Linia 2:
Gra platformowa wydana przez [[L.K. Avalon]] na [[Atari 8-bit|małe Atari]] w 1993 roku. Gra platformowa wydana przez [[L.K. Avalon]] na [[Atari 8-bit|małe Atari]] w 1993 roku.
-==Technikalia==+Jak świat stary i szeroki na wszystkie komputery popularna była seria gier o przygodach pewnego jajeczka o imieniu Dizzy... Na wszystkie, oprócz małego Atari. Innym znanym hitem była gra "Creatures", której także nie można było znaleźć na Atari. "Włóczykij" jest próbą wypełnienia tej luki w sofcie, aczkolwiek głównie pod względem graficznym - większość elementów graficznych w grze została wycięta z różnych gier na [https://pl.wikipedia.org/wiki/Commodore_64 Commodore 64]:
-Jak świat stary i szeroki na wszystkie komputery popularna była seria gier o przygodach pewnego jajeczka o imieniu Dizzy... Na wszystkie, oprócz małego Atari. Innym znanym hitem była gra "Creatures", której także nie można było znaleźć na Atari. "Włóczykij" jest próbą wypełnienia tej luki w sofcie - postać bohatera jest wzorowana na Dizzym, a grafika plansz oraz mechanika gry została zainspirowana wersją "Creatures" na Commodore 64.+ 
 +* postać bohatera - z gry "Bubble Dizzy",
 +* sylwetka bohatera obok licznika żyć - z gry "Lucky Egg",
 +* grafika 1. poziomu - z gry "Fred's Back",
 +* stworki do zebrania i grafika 2. poziomu - z gry "Creatures",
 +* przeciwnicy i grafika 3. poziomu - z gry "Stuntman Seymour"
 +* grafika 4. poziomu - z gry "Rolling Ronny".
 + 
 +Mechanika gry wygląda na zainspirowaną grą "Creatures" - należy pokonać 4 przewijane w poziome etapy, na każdym zbierając określoną liczbę stworków.
Autorami gry jest grupa [[Electrocybernetic Construction Studio]], czyli [[Maciej Stefański]], [[Tomasz Palka]] (autorzy) i [[Tomasz Liebich]] (muzyka). Gra została wydana w wersjach kasetowej i dyskietkowej (numer katalogowy AC/AD 08993). Autorami gry jest grupa [[Electrocybernetic Construction Studio]], czyli [[Maciej Stefański]], [[Tomasz Palka]] (autorzy) i [[Tomasz Liebich]] (muzyka). Gra została wydana w wersjach kasetowej i dyskietkowej (numer katalogowy AC/AD 08993).

Wersja z dnia 21:43, 15 lut 2019

Grafika:Wloc.gif

Gra platformowa wydana przez L.K. Avalon na małe Atari w 1993 roku.

Jak świat stary i szeroki na wszystkie komputery popularna była seria gier o przygodach pewnego jajeczka o imieniu Dizzy... Na wszystkie, oprócz małego Atari. Innym znanym hitem była gra "Creatures", której także nie można było znaleźć na Atari. "Włóczykij" jest próbą wypełnienia tej luki w sofcie, aczkolwiek głównie pod względem graficznym - większość elementów graficznych w grze została wycięta z różnych gier na Commodore 64:

  • postać bohatera - z gry "Bubble Dizzy",
  • sylwetka bohatera obok licznika żyć - z gry "Lucky Egg",
  • grafika 1. poziomu - z gry "Fred's Back",
  • stworki do zebrania i grafika 2. poziomu - z gry "Creatures",
  • przeciwnicy i grafika 3. poziomu - z gry "Stuntman Seymour"
  • grafika 4. poziomu - z gry "Rolling Ronny".

Mechanika gry wygląda na zainspirowaną grą "Creatures" - należy pokonać 4 przewijane w poziome etapy, na każdym zbierając określoną liczbę stworków.

Autorami gry jest grupa Electrocybernetic Construction Studio, czyli Maciej Stefański, Tomasz Palka (autorzy) i Tomasz Liebich (muzyka). Gra została wydana w wersjach kasetowej i dyskietkowej (numer katalogowy AC/AD 08993).

Gra pod względem technicznym ma sporo wspólnego z innymi produkcjami ECS - "Smusiem" i "Technusem". We wszystkich trzech taki sam jest mechanizm poruszania się bohatera.

Linki

Włóczykij w Atarimanii


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools