WAP-NIAK

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:12, 21 lis 2017
Sikor (Dyskusja | wkład)
(+2017)
← Previous diff
Wersja z dnia 23:55, 11 sty 2022
Alex (Dyskusja | wkład)
(Poprawki stylistyczne i dodatkowe informacje.)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Party organizowane głównie przez [[Sikor|Sikora]] na terenie ogródków działkowych przy ulicy Jagiellońskiej 61A w Warszawie. {{grafr|logo.jpg}}+Party pierwotnie organizowane przez [[Sikor|Sikora]] na terenie ogródków działkowych przy ulicy Jagiellońskiej 61A w Warszawie. {{grafr|logo.jpg}}
 + 
== Ciekawostki == == Ciekawostki ==
* Nazwę zaproponował [[LewiS]]: WAP-NIAK: Warszawskie Atari Party - Nowa Inicjatywa Atarowskiego Kolektywu - więcej w wątku na [http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9297 atariarea] * Nazwę zaproponował [[LewiS]]: WAP-NIAK: Warszawskie Atari Party - Nowa Inicjatywa Atarowskiego Kolektywu - więcej w wątku na [http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9297 atariarea]
* Party dwuplatformowe - [[Atari 8-bit]] i ZX Spectrum * Party dwuplatformowe - [[Atari 8-bit]] i ZX Spectrum
 +
== Układ sponsorski == == Układ sponsorski ==
-W odróżnieniu od innych party w Polsce - główne koszty imprezy (szacowane przed edycją) są w większości pokrywane przez jawne wpłaty sponsorskie. Dzięki temu udaje się uzyskać stosunkowo niskie koszty wejściówki, co wraz z lokalizacją party (Polska centralna) korzystnie wpływa na ewentualną frekfencję. Mimo tego - party jest niskobudżetowe.+W odróżnieniu od innych party w Polsce - główne koszty imprezy (szacowane przed edycją) są w większości pokrywane przez jawne wpłaty sponsorskie. Dzięki temu udaje się uzyskać stosunkowo niskie koszty wejściówki, co wraz z lokalizacją party (Warszawa) korzystnie wpływa na ewentualną frekwencję. Mimo tego - party jest niskobudżetowe. Budżet imprezy oscyluje w granicach 2-3 tysięcy złotych.
== Edycje == == Edycje ==
Linia 13: Linia 15:
* [[WAP-NIAK 2016]] * [[WAP-NIAK 2016]]
* [[WAP-NIAK 2017]] * [[WAP-NIAK 2017]]
 +* [[WAP-NIAK 2018]]
==Ciekawostki== ==Ciekawostki==
-* Chyba jedyne party, na którym od samego początku na votkach do głosowania znajduje się skrócona instrukcja+* Chyba jedyne party, na którym od samego początku na votkach do głosowania znajduje się skrócona instrukcja.
 +* Nieodłącznym elementem imprezy jest grill :) Niezależnie od terminu i pogody.
==Inne== ==Inne==
-* Idea WAP-NIAKa zginęła definitywnie na początku 2015 roku, po zamieszaniu z nowym terminem [[Sillyventure]]. Jak zapowiada organizator - party w tej formie nigdy więcej nie będzie organizowane przez [[Sikor]]a.+* Idea WAP-NIAK'a częściowo upadła na początku 2015 roku, po zamieszaniu z nowym terminem [[Sillyventure]]. Jak zapowiedział [[Sikor]] - pierwszy organizator party - impreza w tej formie nigdy więcej się nie odbędzie.
-* Schedę po Sikorze postanowił przejąć [[Miker]], (od edycji w 2016 roku poczynając).+* Schedę po [[Sikor|Sikorze]] postanowił przejąć [[Miker]], poczynając od edycji 2016.
 +* Edycję 2018 zorganizowali wspólnie [[Miker]] i [[Alex]].
== Zobacz też == == Zobacz też ==
* [http://demozoo.org/parties/series/778/ Demozoo] * [http://demozoo.org/parties/series/778/ Demozoo]
 +* [http://wapniak.atari.org.pl/]
==Przykładowa votka i regulamin== ==Przykładowa votka i regulamin==

Wersja z dnia 23:55, 11 sty 2022

Party pierwotnie organizowane przez Sikora na terenie ogródków działkowych przy ulicy Jagiellońskiej 61A w Warszawie.

Grafika:logo.jpg

Spis treści

Ciekawostki

  • Nazwę zaproponował LewiS: WAP-NIAK: Warszawskie Atari Party - Nowa Inicjatywa Atarowskiego Kolektywu - więcej w wątku na atariarea
  • Party dwuplatformowe - Atari 8-bit i ZX Spectrum

Układ sponsorski

W odróżnieniu od innych party w Polsce - główne koszty imprezy (szacowane przed edycją) są w większości pokrywane przez jawne wpłaty sponsorskie. Dzięki temu udaje się uzyskać stosunkowo niskie koszty wejściówki, co wraz z lokalizacją party (Warszawa) korzystnie wpływa na ewentualną frekwencję. Mimo tego - party jest niskobudżetowe. Budżet imprezy oscyluje w granicach 2-3 tysięcy złotych.

Edycje

Odbyły się edycje:

Ciekawostki

  • Chyba jedyne party, na którym od samego początku na votkach do głosowania znajduje się skrócona instrukcja.
  • Nieodłącznym elementem imprezy jest grill :) Niezależnie od terminu i pogody.

Inne

  • Idea WAP-NIAK'a częściowo upadła na początku 2015 roku, po zamieszaniu z nowym terminem Sillyventure. Jak zapowiedział Sikor - pierwszy organizator party - impreza w tej formie nigdy więcej się nie odbędzie.
  • Schedę po Sikorze postanowił przejąć Miker, poczynając od edycji 2016.
  • Edycję 2018 zorganizowali wspólnie Miker i Alex.

Zobacz też

Przykładowa votka i regulamin

  • w przykładzie z 2014 roku

Grafika:Votka_2014.png

Grafika:Regulamin 2014.png

Personal tools