Miker

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:Miker.jpg

Michał 'Miker' Szpilowski

Rocznik: 1975

Lokalizacja: Warszawa

Mniej więcej od 1992-3 roku na scenie. Jest jednym z aktywniejszych scenowców i tych, którzy zaliczyli (prawie) wszystkie (!) zloty atarowskie w Polsce*). Obok X-Raya, prawdopodobnie jeden z najpłodniejszych twórczo muzyków ataroscenowych. Muzyk średni (jak sam twierdzi). Autor muzyki m.in. do takich produkcji jak:

Należał do grup XE-Team, Slight, Apocalypse Raiders i Aids, później Bit Busters. Obecnie jest w Blowjobb, New Generation i Classic Games Shrine, natomiast od sierpnia 2020r. udziela się również w formacji Retroguru a od listopada tegoż roku w Oceo Team (w obydwu ostatnich grupach Tworzy muzykę dla Atari Lynx). Popełnił także troszkę muzyczek do gier (wydanych głównie przez Sikor Soft), np. Sexy Six. Na scenie mówią o nim "człowiek-orkiestra", a to ze względu na niesamowite wręcz umiejętności naśladowania dźwięków instrumentów muzycznych na żywo (jego aranżacje muzyczek, na przykład z gry "Lotus Turbo Challenge II", wręcz powalają na kolana). Z tego powodu określany również jako human beatbox. Próbka umiejętności Mikera.

Używa(ł) następujących edytorów muzycznych:

jak również TIAtracker (Atari 2600), czy Beepola (dźwięki 1-bitowe) - epizodycznie. To jednak, jak twierdzi, nie koniec jego możliwości.


kontakt: mikerro(at)gmail(kropka)com

Od czasu do czasu zajmuje się również kodowaniem prostych produkcji w asemblerze.

Linki

Personal tools