Zeus

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:11, 27 gru 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Azbest (Dyskusja | wkład)

Linia 3: Linia 3:
Jak to zwykle bywa, w tym momencie rozpoczyna się rola gracza. Uratuj piękną Afrodytę i pokonaj złego Nietoperza. Uważaj, bo boskość Twojej postaci na niewiele się tu zda, no - może poza paroma reinkarnacjami. Przez Tobą droga długa i niełatwa, za swoją broń masz pioruny oraz dobry rekleks. Nagroda czeka, Powodzenia! Jak to zwykle bywa, w tym momencie rozpoczyna się rola gracza. Uratuj piękną Afrodytę i pokonaj złego Nietoperza. Uważaj, bo boskość Twojej postaci na niewiele się tu zda, no - może poza paroma reinkarnacjami. Przez Tobą droga długa i niełatwa, za swoją broń masz pioruny oraz dobry rekleks. Nagroda czeka, Powodzenia!
-Gra została wydana przez [[L.K. Avalon]] w 1993 roku. Ma efektowne [[intro]], będące jednocześnie wprowadzeniem do głównej rogrywki.+Gra została wydana przez [[L.K. Avalon]] w 1993 roku. Ma efektowne [[intro]], będące jednocześnie wprowadzeniem do głównej rozgrywki.
Autorzy: Autorzy:

Aktualna wersja

Nie od dzisiaj krążyła pogłoska, że Afrodyta, słynąca z nieziemskiej urody i wdzięków, podobała się Zeusowi. Nie przypadkiem też znalazła się pośród gości wielkiego balu, który Zeus wyprawił na Olimpie. Kiedy więc zabawa trwała w najlepsze, a reszta gości była pod wyraźnym wpływem ambrozji, Zeus pod pretekstem przechadzki wyprowadził swoją lubą w ustronne miejsce. Kiedy jednak miał się dokonać akt miłości, przyfrunął nagle Nietoperz. Był tak szkaradną kreaturą, że nawet najtrwardsi bogowie miękli na jego widok. Najbardziej jednak nienawidził Zeusa, zapewne dlatego, że ten przy każdej nadarzającej się okazji nie szczędził przekleństw oraz piorunów, ciskanych bezceremonialnie po jaskiniach. Poza tym Nietoperz jako jedyny został pominięty w mitologii greckiej, co również nie napawało go specjalnym optymizmem. Nie zastawiając się zbyt długo zrobił jeszcze paskudniejszą minę, po czym porwał w swe szpony Afrodytę i odleciał, zostawiając na polanie zdumionego Zeusa. Ten niewiele myśląc pobiegł za nim do groty, zapominając o wzięciu nieodłącznej Egidy. "Nic to, spróbuję poradzić sobie i bez niej" - pomyślał Zeus i wkroczył do jamy. Jak na komendę wejście zasypały kamienie - nie ma już odwrotu.

Jak to zwykle bywa, w tym momencie rozpoczyna się rola gracza. Uratuj piękną Afrodytę i pokonaj złego Nietoperza. Uważaj, bo boskość Twojej postaci na niewiele się tu zda, no - może poza paroma reinkarnacjami. Przez Tobą droga długa i niełatwa, za swoją broń masz pioruny oraz dobry rekleks. Nagroda czeka, Powodzenia!

Gra została wydana przez L.K. Avalon w 1993 roku. Ma efektowne intro, będące jednocześnie wprowadzeniem do głównej rozgrywki.

Autorzy:

Personal tools