Zong

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 09:53, 12 sie 2019
Dracon (Dyskusja | wkład)
(Nareszcie coś o tym tytule!!! :O :P)
← Previous diff
Wersja z dnia 10:07, 12 sie 2019
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 4: Linia 4:
W kolekcji Andreasa Kocha są zeskanowane kompletne wydania magazynu papierowego jako pliki PDF, ale i w [http://www.atarimania.com/atari-magazine-zong_38.html Atarimanii] można również znaleźć kilka wydań. W kolekcji Andreasa Kocha są zeskanowane kompletne wydania magazynu papierowego jako pliki PDF, ale i w [http://www.atarimania.com/atari-magazine-zong_38.html Atarimanii] można również znaleźć kilka wydań.
-Magazyn zawierał głównie recenzje sprzętu i oprogramowania dla 8-bitowego Atari (głównie rzeczy, które KE sprzedawał - w 1989 r. z obiektywnymi recenzjami, więc dozwolona były także negatywna opinia). Jednak od około 1991 r. dozwolono w ZONGU tylko pozytywne recenzje, ponieważ KE-Soft chciał zwiększyć sprzedawać całego towaru - zatem redaktor prowadzący przepisywał lub cenzurował negatywne recenzje napisane przez innych, tak by brzmiały tylko zachwalająco. Najlepszym przykładem takich praktyk jest gra [http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=4567 "T-34 the Battle"], do której KE-Soft napisał bardzo negatywną recenzję na początku, ale jak tylko udało się jednak sprzedawać, to napisał kolejną bardzo pozytywną recenzję.+Magazyn zawierał głównie recenzje sprzętu i oprogramowania dla 8-bitowego Atari (głównie rzeczy, które KE sprzedawał - w 1989 r. z obiektywnymi recenzjami, więc dozwolona były także negatywna opinia). Jednak od około 1991 r. dozwolono w ZONGU tylko pozytywne recenzje, ponieważ KE-Soft chciał zwiększyć sprzedawać całego towaru - zatem redaktor prowadzący przepisywał lub cenzurował negatywne recenzje napisane przez innych, tak by brzmiały tylko zachwalająco. Najlepszym przykładem takich praktyk jest gra [http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=4567 "T-34 the Battle"], do której KE-Soft napisał bardzo negatywną recenzję na początku, ale jak tylko udało się jednak grę sprzedawać, to napisał kolejną, tym razem bardzo pozytywną recenzję.
   
Magazyn ZONG zawierał również listy czytelników, kilka warsztatów (programowanie gier, programowanie muzyki, itp.), poradniki (dotyczące sprzętu i oprogramowania, zawsze tłumaczone na język niemiecki) i wiele innych rzeczy. Większość artykułów i recenzji napisał sam KE-Soft, a kiedy nie miał już tyle czasu (lub motywacji), magazyn A4 stawał się coraz cieńszy (mniej stron), a następnie został zmniejszony do formatu A5 i ostatecznie zakończył się z powodu braku zawartości (tak jak to ujął sam KE-Soft powiedział). Magazyn ZONG zawierał również listy czytelników, kilka warsztatów (programowanie gier, programowanie muzyki, itp.), poradniki (dotyczące sprzętu i oprogramowania, zawsze tłumaczone na język niemiecki) i wiele innych rzeczy. Większość artykułów i recenzji napisał sam KE-Soft, a kiedy nie miał już tyle czasu (lub motywacji), magazyn A4 stawał się coraz cieńszy (mniej stron), a następnie został zmniejszony do formatu A5 i ostatecznie zakończył się z powodu braku zawartości (tak jak to ujął sam KE-Soft powiedział).

Wersja z dnia 10:07, 12 sie 2019

Niemiecki (niszowy) magazyn dla entuzjastów 8-bitowego Atari. Odpowiadał za niego KE-Soft.

ZONG był dostępne od kwietnia/maja 1989 r. Na początku wydawany wyłącznie jako magazyn dyskowy (pierwsze pięć numerów). Od września 1989 r. do lipca/sierpnia 1996 r. zmienił formę na magazyn papierowy z załączonym dyskiem 5.25". Ukazywał się co miesiąc przez pewien okres a czasem co dwa miesiące przez inny okres. Magazyn papierowy miał rozmiar A5, a później format A4 (na początku i na samym końcu miał rozmiar A5 a w międzyczasie A4). W kolekcji Andreasa Kocha są zeskanowane kompletne wydania magazynu papierowego jako pliki PDF, ale i w Atarimanii można również znaleźć kilka wydań.

Magazyn zawierał głównie recenzje sprzętu i oprogramowania dla 8-bitowego Atari (głównie rzeczy, które KE sprzedawał - w 1989 r. z obiektywnymi recenzjami, więc dozwolona były także negatywna opinia). Jednak od około 1991 r. dozwolono w ZONGU tylko pozytywne recenzje, ponieważ KE-Soft chciał zwiększyć sprzedawać całego towaru - zatem redaktor prowadzący przepisywał lub cenzurował negatywne recenzje napisane przez innych, tak by brzmiały tylko zachwalająco. Najlepszym przykładem takich praktyk jest gra "T-34 the Battle", do której KE-Soft napisał bardzo negatywną recenzję na początku, ale jak tylko udało się jednak grę sprzedawać, to napisał kolejną, tym razem bardzo pozytywną recenzję.   Magazyn ZONG zawierał również listy czytelników, kilka warsztatów (programowanie gier, programowanie muzyki, itp.), poradniki (dotyczące sprzętu i oprogramowania, zawsze tłumaczone na język niemiecki) i wiele innych rzeczy. Większość artykułów i recenzji napisał sam KE-Soft, a kiedy nie miał już tyle czasu (lub motywacji), magazyn A4 stawał się coraz cieńszy (mniej stron), a następnie został zmniejszony do formatu A5 i ostatecznie zakończył się z powodu braku zawartości (tak jak to ujął sam KE-Soft powiedział).


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools