Zong

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:27, 12 sie 2019
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 12:36, 12 sie 2019
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
 +{{grafr|Atari-zong-91-07pdf.jpg}}
Niemiecki (niszowy) magazyn dla entuzjastów 8-bitowego Atari. Odpowiadał za niego [[KE-Soft]]. Niemiecki (niszowy) magazyn dla entuzjastów 8-bitowego Atari. Odpowiadał za niego [[KE-Soft]].
Linia 4: Linia 5:
W kolekcji [[Charlie_Chaplin|Andreasa Kocha]] są zeskanowane kompletne wydania magazynu papierowego jako pliki PDF, ale i w [http://www.atarimania.com/atari-magazine-zong_38.html Atarimanii] można również znaleźć kilka wydań. W kolekcji [[Charlie_Chaplin|Andreasa Kocha]] są zeskanowane kompletne wydania magazynu papierowego jako pliki PDF, ale i w [http://www.atarimania.com/atari-magazine-zong_38.html Atarimanii] można również znaleźć kilka wydań.
-Magazyn zawierał głównie recenzje sprzętu i oprogramowania dla 8-bitowego Atari (głównie rzeczy, które KE-Soft sprzedawał w 1989 r., z obiektywnymi recenzjami, więc dozwolone były także negatywne opinie). Jednak od około 1991 r. w ZONGU pojawiały się już tylko pozytywne recenzje, ponieważ KE-Soft chciał bardzo zwiększyć sprzedaż całego towaru - zatem redaktor prowadzący przepisywał lub nawet cenzurował negatywne recenzje napisane przez innych, tak by brzmiały tylko pozytywnie. Najlepszym przykładem takich praktyk jest gra [http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=4567 "T-34 the Battle"], do której KE-Soft najpierw napisał bardzo negatywną recenzję, ale jak tylko gra zaczęła się jednak sprzedawać, to napisał kolejną, tym razem bardzo pozytywną recenzję.+Magazyn zawierał głównie recenzje sprzętu i oprogramowania dla 8-bitowego Atari (głównie rzeczy, które KE-Soft sprzedawał w 1989 r., z obiektywnymi recenzjami, więc dozwolone były także negatywne opinie). Jednak od około 1991 r. w ZONGU pojawiały się już tylko pozytywne recenzje, ponieważ KE-Soft chciał bardzo zwiększyć sprzedaż całego towaru - zatem redaktor prowadzący przepisywał lub nawet cenzurował negatywne recenzje napisane przez innych, tak by brzmiały tylko pozytywnie. Najlepszym przykładem takich praktyk jest gra [http://a8.fandal.cz/detail.php?files_id=4567 "T-34 the Battle"], do której KE-Soft najpierw napisał bardzo negatywną recenzję, ale jak tylko gra zaczęła się jednak sprzedawać, to napisał kolejną, tym razem bardzo pozytywną wersję.
Magazyn ZONG publikował również listy czytelników, różne warsztaty (programowanie gier i muzyki, itp.), poradniki (dotyczące sprzętu i oprogramowania, zawsze tłumaczone na język niemiecki) i wiele innych rzeczy. Większość artykułów i recenzji napisał sam KE-Soft, a kiedy nie miał już tyle czasu (lub motywacji), magazyn stawał się coraz cieńszy (mniej stron), a następnie został zmniejszony do formatu A5 i ostatecznie został zawieszony z powodu braku treści (tak jak to ujął sam KE-Soft). Magazyn ZONG publikował również listy czytelników, różne warsztaty (programowanie gier i muzyki, itp.), poradniki (dotyczące sprzętu i oprogramowania, zawsze tłumaczone na język niemiecki) i wiele innych rzeczy. Większość artykułów i recenzji napisał sam KE-Soft, a kiedy nie miał już tyle czasu (lub motywacji), magazyn stawał się coraz cieńszy (mniej stron), a następnie został zmniejszony do formatu A5 i ostatecznie został zawieszony z powodu braku treści (tak jak to ujął sam KE-Soft).

Wersja z dnia 12:36, 12 sie 2019

Grafika:Atari-zong-91-07pdf.jpg

Niemiecki (niszowy) magazyn dla entuzjastów 8-bitowego Atari. Odpowiadał za niego KE-Soft.

ZONG był dostępny od kwietnia/maja 1989 r. Na początku wydawany wyłącznie jako magazyn dyskowy (pierwsze pięć numerów). Od września 1989 r. do lipca/sierpnia 1996 r. zmienił formę na magazyn papierowy z załączonym dyskiem 5.25". Ukazywał się co miesiąc przez pewien okres a z czasem co dwa miesiące. Ten papierowy periodyk miał rozmiar A5, a później format A4 (na początku i na samym końcu miał rozmiar A5 a w międzyczasie A4). W kolekcji Andreasa Kocha są zeskanowane kompletne wydania magazynu papierowego jako pliki PDF, ale i w Atarimanii można również znaleźć kilka wydań.

Magazyn zawierał głównie recenzje sprzętu i oprogramowania dla 8-bitowego Atari (głównie rzeczy, które KE-Soft sprzedawał w 1989 r., z obiektywnymi recenzjami, więc dozwolone były także negatywne opinie). Jednak od około 1991 r. w ZONGU pojawiały się już tylko pozytywne recenzje, ponieważ KE-Soft chciał bardzo zwiększyć sprzedaż całego towaru - zatem redaktor prowadzący przepisywał lub nawet cenzurował negatywne recenzje napisane przez innych, tak by brzmiały tylko pozytywnie. Najlepszym przykładem takich praktyk jest gra "T-34 the Battle", do której KE-Soft najpierw napisał bardzo negatywną recenzję, ale jak tylko gra zaczęła się jednak sprzedawać, to napisał kolejną, tym razem bardzo pozytywną wersję. Magazyn ZONG publikował również listy czytelników, różne warsztaty (programowanie gier i muzyki, itp.), poradniki (dotyczące sprzętu i oprogramowania, zawsze tłumaczone na język niemiecki) i wiele innych rzeczy. Większość artykułów i recenzji napisał sam KE-Soft, a kiedy nie miał już tyle czasu (lub motywacji), magazyn stawał się coraz cieńszy (mniej stron), a następnie został zmniejszony do formatu A5 i ostatecznie został zawieszony z powodu braku treści (tak jak to ujął sam KE-Soft).


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools