CrackArt

From Atariki

Jump to: navigation, search
Crackart.jpg
CrackArt - ekran edycyjny

Bardzo ciekawy Shareware 'owy program do obróbki grafiki pixelowej dla Atari ST/TT030. Działa w niskiej rozdzielczości Grafika:Low.gif ST (320x200 pikseli) i pozwala na prace w natywnym trybie w 16 kolorach ze standardowej palety 512 kolorów (9 bit).

Jako jedyny program graficzny oferuje funkcję wycinania grafiki z gier, stąd też bierze się jego nazwa - CrackArt. Oprócz własnego formatu zapisu *.CA1 obsługuje również wiele innych typowych dla atari formatów oraz znanych z innych platform, w tym *.GIF, potrafi importować i eksportować grafikę między standardowymi trybami Atari ST/E - LO, MED i HI. W stosunku do konkurencji oferuje wiele wygodnych i ciekawych funkcji ułatwiający użytkowanie, dzięki czemu zyskał sobie popularność jako program do grafiki "pikselowanej", używany przez grafików do tworzenia na potrzeby produkcji scenowych.
Pozwala na wygodną pracę na niezależnych ekranach roboczych, w zależności od ilości pamięci RAM od 1 do 9 jednocześnie, szybką zmianę zestawów palet, szybki dostęp do opcji z klawiatury. Ciekawostką jest też, że oferuje efekty specjalne/filtry znane z bardziej zaawansowanych programów graficznych jak np. Antyaliasing.

W CrackArcie możemy też pograć w gry.


Ostatnia znana oficjalna wersja to 1.36 TT+Uruchamia się również na Falconie.


Grafika:Low.gif Grafika:F030.gif Grafika:Ste.gif


Grafika:Crkart_bg.gifDo pobrania stąd.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools