Grafik

From Atariki

Jump to: navigation, search

Osoba w grupie komputerowej, odpowiedzialna za oprawę wizualną w programach komputerowych (demach i intrach, grach, itp.), czasem może wydać produkcję poświęconą swojej twórczości (tzw. Slide Show). Posada grafika zwykle polega na przygotowywaniu logosów (ozdobnych czołówek z nazwą grupy czy dema, itp.), fullscreenów (obrazków całoekranowych) albo tekstur czy jakiś teł i obiektów do efektów w demach. Grafik może także wystawiać swoje prace na gfx-compo odbywające się podczas trwania party.Małoatarowski grafik zaczyna zwykle od programów w 4-kolorowym trybie 160x192 (np. XL-Art), z czasem próbuje wycisnąć z grafiki więcej i ma dość duże pole do popisu dzięki:

  • trybom programowym - INP, CIN, HIP czy TIP (wykorzystującym metodę interlace do polepszenia jakości obrazu ew. zwiększenia ilości kolorów/odcieni)

albo

  • programom typu PowerGraph, GED czy Graph2Font - które dzięki zaawansowanym sztuczkom z miksowaniem na ekranie przerwań DLI oraz rastra z obiektami PMG, pozwalają także polepszyć jakość obrazu.


Najbardziej znani graficy z Atari 8-bit:


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools