Garfield

From Atariki

Jump to: navigation, search

Demo z 1990 roku, napisane przez Jakuba Husaka, właściwa nazwa to Garfield Demo. Całość napisana w języku Action!. Produkcja oryginalnie zajmowała całą stronę dysku i składa się z dwóch części: pierwszej z obrazkiem Garfielda (pochodzącym z Amigi, jak pisze sam Jakub), szybkim sinus scrollem na dole oraz aranżacją utworu "Crockett's Theme" z serialu "Policjanci z Miami" (również napisaną w Action!). Po wpisaniu hasła "JAKUB" uruchamia się druga część, w której jest odtwarzany pełnej długości (ok. 3 minut na 60 KB pamięci) zdigitalizowany utwór "Musique Non-Stop" zespołu Kraftwerk.

Ciekawostki

  • W demie objawia się czasem błąd: brak niektórych literek w scrollu (co widać na drugim obrazku). Należy wtedy wcisnąć RESET i poczekać na ponowne wczytanie się dema: po tej operacji wszystko powinno być już w porządku. Po wstępnej analizie kodu programu, wszystko wskazuje na to, iż jest to problem spowodowany brakiem inicjalizacji zmiennej w kodzie programu: zachowanie się scrolla zależy od zawartości pamięci RAM przed uruchomieniem tej produkcji.
  • Oryginalne demo zostało "pocięte" na dwie części i puszczone w wersji plikowej. Pierwsza część nazywała się oczywiście "Garfield Demo" i był to opisany powyżej obrazek. Druga część nazywała się "Garfield 2", "Garfield II" lub "Music NonStop" - w zależności od widzimisię osoby rozpowszechniającej kopię.
  • Z treści zawartej w scrollu wynika, że było to pierwsze demo Jakuba po około rocznej przerwie w programowaniu na Atari, spowodowanej nabyciem Amigi.

Linki

Personal tools