Ghost Chaser

From Atariki

Jump to: navigation, search

Po długich wojażach wróciłeś wreszcie do domu. To, że drzwi nie dały się otworzyć, nie zdziwiło Cię specjalnie (w końcu zamek mógł przez tyle lat przerdzewieć). Nie poruszyło cię także otwarte okno na piętrze - pewnie zapomniałeś zamknąć, skleroza nie boli. Dopiero jak znalazłeś się w środku, opadła Ci szczęka... Twój dom został nawiedzony przez duchy. Biała Dama też oczywiście jest obecna.

Grafika:gchaser.GIF

Zadaniem gracza jest przejście wszystkich komnat w domu. Niektóre z nich są zamknięte, także należy znaleźć do nich klucz (niekiedy jest on także potrzebny aby wyjść z komnaty, do której właśnie weszliśmy). W misji przeszkadzają nam różnej maści duchy, które oprócz konwencjonalnych kształtów przybierać moga także wygląd kropel, ogników, ptaków czy żyletek (te ostatnie zabijają na miejscu). Nie można ich lekceważyć, ponieważ nasz bohater ma słabe serce. Wrogiem jest też upadek ze zbyt dużej wysokości lub próba przejścia niewłaściwą drogą. Aby uniknąć nieprzyjemnego spotkania z dusznymi istotami gracz skacze i kuca!), można nawet znajdując na linie/rurze podciągnąć nogi. W grze spotkamy jeszcze takie wynalazki jak teleport w szafie, obraz patrzący za graczem, czy też szkielety wstające z grobów. Oprócz kluczy do zebrania są także kamienie, które pozwalają na jakiś czas pozbyć się Białej Damy.

Grać można w jedną lub dwie osoby (gramy wtedy naprzemiennie).

Ekran gry wskazuje nam ilość punktów aktualnego gracza, "życia" - na początku 4 w zapasie, najlepszy wynik oraz ilość kamieni (na początku 3, maksimum 5).

Aby pomóc sobie w rozgrywce można wpisać z klawiatury FRANK - uzupełni to nam liczbę istnień i przez chwilę nie będzie ona się zmiejszać lub FANDA - przeniesie gracza od razu do dziewiątej komnaty.

Autorem Gry jest Frank Cohen. Gra została wyprodukowana w 1984 roku przez firmę Fanda, natomiast wydawcą był Artworx.

Inne znane gry tego autora: Cohen's Towers, Ollie's Follies, Scooter.

Personal tools