Hydraulik Avalon

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:hydraulik.png

Jak to fajnie jest dostać pracę w swoim zawodzie! Pracujesz jako hydraulik w nowo wybudowanym ekologicznym osiedlu. Wszystko tu jest zbudowane z materiałów zdrowych i przyjaznych dla środowiska; łącznie z rurami, które... stały się przysmakiem miejscowych szczurów, a te z kolei rozrosły się dzięki temu do rozmiarów dużych psów (nie ma to jak treściwa pasza). Niestety, nie zdecydowano się na wyłożenie trutki (wszak to nie ekologiczne!), mechaniczne rozwiązania także nie zostały zaaprobowane przez szacowną Spółdzielnię, także problem gryzoni i rur pozostaje, nomen omen, otwarty. Ale w końcu za coś Ci płacą. :)

Twoim zadaniem jest więc utrzymanie w całości rur na każdym z poziomów, do momentu wpuszczenia do nich wody (wskaźnik na dole ekranu), nie dopuszczając także do skończenia się czasu - no chyba, że chcemy sobie poszukać innej pracy. Szczury lepiej jest przeskakiwać, bo "zrzucają", a wypadnięcie poza ekran jest równoznaczne z utratą istnienia. Czasem można jednak wykorzystać to, by szybciej znaleźć się nieco niżej. Dziury w rurach zalepia się stając nad nimi i używając kombinacji "fire" + "dół". Oczywiście bohaterem sterujemy za pomocą joysticka. Szczury "pożywiają się" rurami losowo, także może się zdarzyć, że na danym poziomie nic nie zostanie pogryzione. Zaleca się jednak czujność. Po planszy poruszamy się chodząc po poziomych rurach i murkach. Pionowe rury pełnią podobną fukcję co drabinki.

Podczas gry wciskając spację robimy "pauzę", OPTION wyłącza muzykę (tryb FX-ów), SELECT ją włącza. Wciśnięcie Esc kończy grę i następuje przejście z powrotem do strony tytułowej.

Autorem Hydraulika jest Rafał Wójcik. Gra została wydana przez L.K. Avalon.

Personal tools