Digital Studio

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:02, 6 kwi 2006
Sikor (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:26, 7 kwi 2006
Miker (Dyskusja | wkład)
(troszkę dużo było tych linków...)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-[[Digital Studio]] to jednen z programów z całego pakietu oprogramowania: ([[Digital Studio]], [[Sample Editor]], [[Micro Recorder]]) stworzonego na zamówienie firmy [[Mirage]] przez [[SoTe]] i [[Seban|Sebana]]. Oprogramowanie to było dołączane do [[sampler|samplera]] [[Mirage AD Converter]]. +[[Digital Studio]] to jednen z programów z całego pakietu oprogramowania: (Digital Studio, [[Sample Editor]], [[Micro Recorder]]) stworzonego na zamówienie firmy [[Mirage]] przez [[SoTe]] i [[Seban]]a. Oprogramowanie to było dołączane do [[sampler]]a [[Mirage AD Converter]].
-Program [[Digital Studio]] umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli]) z [[sampler|samplera]] do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do opowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk.+Program Digital Studio umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Sampel sampli]) z samplera do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do opowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk.
[[Grafika:Code3_digital_studio.png]] [[Grafika:Code3_digital_studio.png]]
-Tak właściwie to [[SoTe]] byl "motorem napędowym" tego projektu, dopiero [[Micro Recorder]] był w pełni niezależym od [[SoTe]] projektem, stworzonym przez [[Seban|Sebana]]. To przy tym właśnie projekcie [[Seban]] został przekonany do używania [[Quick Assembler|Quick Assemblera]] oraz zmuszony do przejścia z systemu dziesiętnego na szesnastkowy. [[SoTe]] przeżywał prawdziwe męki, gdyż [[Digital Studio]] było w całości napisane przy użyciu [[MAC/65]] i do tego większość liczb i adresów była zapisana w systemie dziesiętnym. Owocowało to totalnie nieczytelnym kodem i prawie doprowadziło [[SoTe]] do choroby psychicznej.+Tak właściwie to SoTe byl "motorem napędowym" tego projektu, dopiero Micro Recorder był w pełni niezależym od SoTe projektem, stworzonym przez Sebana. To przy tym właśnie projekcie Seban został przekonany do używania [[Quick Assembler]]a oraz zmuszony do przejścia z systemu dziesiętnego na szesnastkowy. SoTe przeżywał prawdziwe męki, gdyż Digital Studio było w całości napisane przy użyciu [[MAC/65]] i do tego większość liczb i adresów była zapisana w systemie dziesiętnym. Owocowało to totalnie nieczytelnym kodem i prawie doprowadziło SoTe do choroby psychicznej.
-Tak prawdę mówiąc to dzięki wsparciu i pomocy [[SoTe]] [[Seban|Sebanowi]] udało się "rozwinąć skrzydła". Przy [[SoTe]], [[Seban]] naprawdę dużo się nauczył.+Tak prawdę mówiąc to dzięki wsparciu i pomocy SoTe Sebanowi udało się "rozwinąć skrzydła". Przy SoTe, Seban naprawdę dużo się nauczył.
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Edytory muzyczne]] [[Kategoria:Edytory muzyczne]]
[[Kategoria:Polskie programy]] [[Kategoria:Polskie programy]]

Wersja z dnia 20:26, 7 kwi 2006

Digital Studio to jednen z programów z całego pakietu oprogramowania: (Digital Studio, Sample Editor, Micro Recorder) stworzonego na zamówienie firmy Mirage przez SoTe i Sebana. Oprogramowanie to było dołączane do samplera Mirage AD Converter.

Program Digital Studio umożliwiał zgrywanie próbek dźwiękowych (tzw. sampli) z samplera do pamięci komputera a następnie ich odtwarzanie, "przycięcie" do opowiedniej długości, wycięcie nadmiarowych fragmentów, a następnie zgranie tak przygotowanych próbek na dysk.

Grafika:Code3_digital_studio.png

Tak właściwie to SoTe byl "motorem napędowym" tego projektu, dopiero Micro Recorder był w pełni niezależym od SoTe projektem, stworzonym przez Sebana. To przy tym właśnie projekcie Seban został przekonany do używania Quick Assemblera oraz zmuszony do przejścia z systemu dziesiętnego na szesnastkowy. SoTe przeżywał prawdziwe męki, gdyż Digital Studio było w całości napisane przy użyciu MAC/65 i do tego większość liczb i adresów była zapisana w systemie dziesiętnym. Owocowało to totalnie nieczytelnym kodem i prawie doprowadziło SoTe do choroby psychicznej.

Tak prawdę mówiąc to dzięki wsparciu i pomocy SoTe Sebanowi udało się "rozwinąć skrzydła". Przy SoTe, Seban naprawdę dużo się nauczył.

Personal tools