CX75

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:31, 5 kwi 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 06:36, 14 maj 2006
Miker (Dyskusja | wkład)
(tak nieco bardziej po polsku)
Next diff →
Linia 2: Linia 2:
-Jest to urządzenie z pełnym wsparciem ze strony systemu, jednak wykorzystywane przez stosunkowo niewielką liczbę programów (m. in. [[AtariGraphics]] i [[Blazing Paddles]]). Aby skłonić je do poprawnego działania ekran powinien być nastawiony na tyle jasno, aby również ciemane tło emitowało pewną ilość światła. W przeciwnym razie może dochodzić do sytuacji, kiedy komputer nie może jednoznacznie określić pozycji pióra. Także użycie tego urządzenia nie było zbytnio komfortowe dla wzroku (praca blisko ekranu), jak i specjalnie wygodne (wymuszona pozycja z wyciągniętą ręką w kierunku ekranu). Czynniki te spowodowały zniknięcie tego typu urządzeń z rynku. Dziś jednak są one rzadkością i wciąż są poszukiwane przez kolekcjonerów sprzętu.+Jest to urządzenie z pełnym wsparciem ze strony systemu, jednak wykorzystywane przez stosunkowo niewielką liczbę programów (m. in. [[AtariGraphics]] i [[Blazing Paddles]]). Aby skłonić je do poprawnego działania ekran powinien być nastawiony na tyle jasno, aby również ciemne tło emitowało pewną ilość światła. W przeciwnym razie może dochodzić do sytuacji, kiedy komputer nie może jednoznacznie zinterpretować pozycji pióra. Używanie tego urządzenia nie było więc zarówno zbytnio komfortowe dla wzroku (praca blisko ekranu), jak i specjalnie wygodne (wymuszona pozycja z wyciągniętą ręką w kierunku ekranu). Czynniki te spowodowały zniknięcie tego typu urządzeń z rynku. Dziś jednak są one rzadkością i wciąż są poszukiwane przez kolekcjonerów sprzętu.
 + 
[[Grafika:LightPen.jpg]] [[Grafika:LightPen.jpg]]

Wersja z dnia 06:36, 14 maj 2006

Atari Light Pen (CX75), czyli tłumacząc - pióro świetlne. Dopasowane wzorniczo do serii XL. Długość: 14,5 cm, średnica: 1.3 cm.


Jest to urządzenie z pełnym wsparciem ze strony systemu, jednak wykorzystywane przez stosunkowo niewielką liczbę programów (m. in. AtariGraphics i Blazing Paddles). Aby skłonić je do poprawnego działania ekran powinien być nastawiony na tyle jasno, aby również ciemne tło emitowało pewną ilość światła. W przeciwnym razie może dochodzić do sytuacji, kiedy komputer nie może jednoznacznie zinterpretować pozycji pióra. Używanie tego urządzenia nie było więc zarówno zbytnio komfortowe dla wzroku (praca blisko ekranu), jak i specjalnie wygodne (wymuszona pozycja z wyciągniętą ręką w kierunku ekranu). Czynniki te spowodowały zniknięcie tego typu urządzeń z rynku. Dziś jednak są one rzadkością i wciąż są poszukiwane przez kolekcjonerów sprzętu.


Grafika:LightPen.jpg


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools