Jakub Husak

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:53, 21 lis 2011
Jhusak (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 23:42, 13 lut 2013
Jhusak (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|Husak.JPG}} {{grafr|Husak.JPG}}
-Rocznik 1971. Warszawiak, już w 1985 roku posiadał Atari 800 XL. Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych [[muzyk|muzyków]] na małym Atari, tworzył niezapomniane utwory w [[BASIC]]u, [[Action!]], [[asembler]]ze, [[Softsynth]] (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich komercyjnych produkcjach ([[Warsaw Tetris]], [[Battle Ships]], [[Inside]], [[Ortografia]], [[Tanks]]). Ogółem jego muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz muzyki tworzył też [[demo|dema]] ([[Garfield]], [[Your Body]], Axel-F) oraz gry ([[Super Fortuna]], [[Problem Jasia]], [[StarBall]]). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w normalu używanego w [[Mirage]] Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent [[Giełda na Grzybowskiej|giełdy na Grzybowskiej]]. Próbował też swych sił w muzyce na komputerze [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga] (np. cover muzyczny utworu tytułowego z "Pszczółki Mai", wystawiony na jednym z amigowskich zlotów).+Rocznik 1971. Warszawiak, już w 1985 roku posiadał Atari 800 XL. Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych [[muzyk|muzyków]] na małym Atari, tworzył niezapomniane utwory w [[BASIC]]u, [[Action!]], [[asembler]]ze, [[Softsynth]] (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich komercyjnych produkcjach ([[Warsaw Tetris]], [[Battle Ships]], [[Inside]], [[Ortografia]], [[Tanks]]). Ogółem jego muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz muzyki tworzył też [[demo|dema]] ([[Garfield]], [[Your Body]], Axel-F) oraz gry ([[Super Fortuna]], [[Problem Jasia]], [[StarBall]]). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w normalu używanego w [[Mirage]] Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent [[Giełda na Grzybowskiej|giełdy na Grzybowskiej]]. Próbował też swych sił w muzyce na komputerze [http://pl.wikipedia.org/wiki/Amiga Amiga] (np. cover muzyczny utworu tytułowego z "Pszczółki Mai", wystawiony na Primavera Party 1994 w Starachowicach).
Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie [[Chaos Music Composer]]a. Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie [[Chaos Music Composer]]a.
Uczestniczył w [[Atari Stars Party]] w 1990 r. oraz w [[SillyVenture 2010]]. Uczestniczył w [[Atari Stars Party]] w 1990 r. oraz w [[SillyVenture 2010]].
Linia 13: Linia 13:
*{{ASMADB|Jakub+Husak}} *{{ASMADB|Jakub+Husak}}
*[http://atarionline.pl/v01/index.php?subaction=showfull&id=1246730044&archive=&start_from=0&ucat=5&ct=wywiady Wywiad dla portalu Atari Online] *[http://atarionline.pl/v01/index.php?subaction=showfull&id=1246730044&archive=&start_from=0&ucat=5&ct=wywiady Wywiad dla portalu Atari Online]
 +*[http://ksiegaparties.ppa.pl/1994/94-primavera-silesia7.html Jedna z relacji Primavera Party 1994]
*[http://e-w2m.com.pl/tablicainteraktywna Tablica interaktywna WIT] *[http://e-w2m.com.pl/tablicainteraktywna Tablica interaktywna WIT]
[[Kategoria:Ludzie]] [[Kategoria:Ludzie]]

Wersja z dnia 23:42, 13 lut 2013

Grafika:Husak.JPG

Rocznik 1971. Warszawiak, już w 1985 roku posiadał Atari 800 XL. Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych muzyków na małym Atari, tworzył niezapomniane utwory w BASICu, Action!, asemblerze, Softsynth (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich komercyjnych produkcjach (Warsaw Tetris, Battle Ships, Inside, Ortografia, Tanks). Ogółem jego muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz muzyki tworzył też dema (Garfield, Your Body, Axel-F) oraz gry (Super Fortuna, Problem Jasia, StarBall). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w normalu używanego w Mirage Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent giełdy na Grzybowskiej. Próbował też swych sił w muzyce na komputerze Amiga (np. cover muzyczny utworu tytułowego z "Pszczółki Mai", wystawiony na Primavera Party 1994 w Starachowicach). Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie Chaos Music Composera. Uczestniczył w Atari Stars Party w 1990 r. oraz w SillyVenture 2010. Zajmuje się też elektroniką. Konstruktor Atari USBJoy Adapter, oraz pierwszej całkowicie polskiej tablicy interaktywnej WIT.

Obecnie żonaty, troje dzieci. Jest wielkim miłośnikiem komputerów firmy Apple (gdzie też tworzy czasem muzykę).

Odnośniki zewnętrzne

Personal tools