VidiST (12)

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:03, 20 sie 2006
Vulgar (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 16:06, 20 sie 2006
Vulgar (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 5: Linia 5:
Przechwytywany obraz może być zachowany w w trybach 2,4,16, 512 [[Spectrum 512]] oraz 256 kolorów i TRUE COLOR w przypadku [[Falcon]]a. Pracuje jednak na palecie 12-bit a więc tylko 4096 kolorów. Przechwytywany obraz może być zachowany w w trybach 2,4,16, 512 [[Spectrum 512]] oraz 256 kolorów i TRUE COLOR w przypadku [[Falcon]]a. Pracuje jednak na palecie 12-bit a więc tylko 4096 kolorów.
-Niestety istniejące oprogramowanie nie rozpoznaje pamięci [[TT_RAM]], dlatego też maksymalny rozmiar pamięci wynosi 14MB, co w przypadku pracy z plikami video jest. Na dopalonych komputerach mogą wystapić kłopoty z przechwytywaniem obrazu.+Wraz z digitalizerem dostarczane było oprogramowanie. Niestety nie rozpoznaje ono pamięci [[TT_RAM]], dlatego też maksymalny dostępny rozmiar pamięci wynosi 14MB (w przypadku Falcona), co w przypadku pracy z plikami video jest mało zadawalajace.
- +Filmy zapisywane są w formacie o rozszerzeniu [[*.ANM]] (rozpoznaje go m.in. [[APEX]])
Statyczne obrazki zapisane mogą być w kilku standardowych formatach w zależności od rozdzielczości i ilości kolorów. Statyczne obrazki zapisane mogą być w kilku standardowych formatach w zależności od rozdzielczości i ilości kolorów.
-Filmy zapisuje w formaci ANM (rozpoznaje je m.in. [[APEX]])+ 
 + 
 + 
 + 
Producententem była brytyjska firma [[Rombo]], dystrybutorem w Polsce firma EUREKA z Wrześni. Producententem była brytyjska firma [[Rombo]], dystrybutorem w Polsce firma EUREKA z Wrześni.
 +
 +
 +Na dopalonych komputerach mogą wystapić kłopoty z przechwytywaniem obrazu.
 +
 +== Powiązane ==
Opis VIDI 12 ST znajduje się w czwartym numerze [[AtariFan]]a. Opis VIDI 12 ST znajduje się w czwartym numerze [[AtariFan]]a.

Wersja z dnia 16:06, 20 sie 2006

Digitalizer video. Następca Vidi ST. Pozwala na przechwytywanie obrazu jak również sekwencji w kolorze i odcieniach szarości. Możliwe jest podłączenie źródeł sygnału w standardzie VIDEO CINCH oraz S-VIDEO.

Przechwytywany obraz może być zachowany w w trybach 2,4,16, 512 Spectrum 512 oraz 256 kolorów i TRUE COLOR w przypadku Falcona. Pracuje jednak na palecie 12-bit a więc tylko 4096 kolorów.

Wraz z digitalizerem dostarczane było oprogramowanie. Niestety nie rozpoznaje ono pamięci TT_RAM, dlatego też maksymalny dostępny rozmiar pamięci wynosi 14MB (w przypadku Falcona), co w przypadku pracy z plikami video jest mało zadawalajace. Filmy zapisywane są w formacie o rozszerzeniu *.ANM (rozpoznaje go m.in. APEX) Statyczne obrazki zapisane mogą być w kilku standardowych formatach w zależności od rozdzielczości i ilości kolorów.



Producententem była brytyjska firma Rombo, dystrybutorem w Polsce firma EUREKA z Wrześni.


Na dopalonych komputerach mogą wystapić kłopoty z przechwytywaniem obrazu.

Powiązane

Opis VIDI 12 ST znajduje się w czwartym numerze AtariFana.

Grafika:vidist12.jpg


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools