C

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:33, 13 paź 2005
Jellonek (Dyskusja | wkład)
(przeredagowane, ale zwrot "cross kompilacja" mozna by jakos zastapic...)
← Previous diff
Wersja z dnia 13:24, 6 gru 2005
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Strukturalny język programowania, znany głównie z komputerów 16 i 32-bitowych. Powstał na potrzeby systemu [[UNIX]], gdzie zobył dużą popularność ze względu na modułową budowę i szybkość skompilowanego kodu. Strukturalny język programowania, znany głównie z komputerów 16 i 32-bitowych. Powstał na potrzeby systemu [[UNIX]], gdzie zobył dużą popularność ze względu na modułową budowę i szybkość skompilowanego kodu.
-Z myślą o Atari XE/XL powstał specjalny kompilator tego języka - [[CC65]], jednak aktualnie rozwijana wersja dostępna jest tylko do cross kompilacji z innych platform. Więcej informacji znajdziesz [[CC65|tutaj]], bądź na macierzystej stronie [http://www.cc65.org/ projektu]. +Z myślą o ośmiobitowym Atari powstał specjalny kompilator tego języka - [[CC65]], jednak aktualnie rozwijana wersja dostępna jest tylko do cross kompilacji z innych platform. Więcej informacji znajdziesz [[CC65|tutaj]], bądź na macierzystej stronie [http://www.cc65.org/ projektu].
Jest też dostępna wersja kompilatora działającego na małe Atari ([[Deep Blue C]]), który z drobnymi ograniczeniami zachowuje standard ANSI. Jest też dostępna wersja kompilatora działającego na małe Atari ([[Deep Blue C]]), który z drobnymi ograniczeniami zachowuje standard ANSI.
[[Kategoria:Języki programowania]] [[Kategoria:Języki programowania]]

Wersja z dnia 13:24, 6 gru 2005

Strukturalny język programowania, znany głównie z komputerów 16 i 32-bitowych. Powstał na potrzeby systemu UNIX, gdzie zobył dużą popularność ze względu na modułową budowę i szybkość skompilowanego kodu.

Z myślą o ośmiobitowym Atari powstał specjalny kompilator tego języka - CC65, jednak aktualnie rozwijana wersja dostępna jest tylko do cross kompilacji z innych platform. Więcej informacji znajdziesz tutaj, bądź na macierzystej stronie projektu.

Jest też dostępna wersja kompilatora działającego na małe Atari (Deep Blue C), który z drobnymi ograniczeniami zachowuje standard ANSI.

Personal tools