Monkey Wrench

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:13, 26 paź 2008
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 10:07, 29 cze 2016
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Monkey Wrench dodaje do Atari BASIC-a około 18 komend edycyjnych, dostępnych w trybie bezpośrednim (m.in. obsługujących automatyczną numerację i renumerację linii itd.), oraz debugger z dodatkowymi 16 komendami. Monkey Wrench dodaje do Atari BASIC-a około 18 komend edycyjnych, dostępnych w trybie bezpośrednim (m.in. obsługujących automatyczną numerację i renumerację linii itd.), oraz debugger z dodatkowymi 16 komendami.
-Monkey Wrench zajmuje adresy $8000-$9FFF zmniejszając tym samym o 8 KB wielkość pamięci RAM dostępnej dla BASIC-a. Moduł przeznaczony jest do prawego [[Gniazdo Cartridge'a|gniazda cartridge'a]] występującego tylko w Atari [[800]]. W związku z tym nie jest jasne, czy można użyć Monkey Wrencha z komputerem [[XL]] lub [[XE]] (gdzie jedyne gniazdo cartridge odpowiada lewemu z [[800]]). Nie jest to jednak wykluczone.+Monkey Wrench zajmuje adresy $8000-$9FFF zmniejszając tym samym o 8 KB wielkość pamięci RAM dostępnej dla BASIC-a. Moduł przeznaczony jest do prawego [[Gniazdo cartridge'a|gniazda cartridge'a]] występującego tylko w Atari [[800]]. W związku z tym nie jest jasne, czy można użyć Monkey Wrencha z komputerem [[XL]] lub [[XE]] (gdzie jedyne gniazdo cartridge odpowiada lewemu z [[800]]). Nie jest to jednak wykluczone.
== Zobacz też == == Zobacz też ==

Wersja z dnia 10:07, 29 cze 2016

Wyprodukowany w 1981 roku w USA Monkey Wrench nie jest w zasadzie samodzielnym językiem programowania, lecz rozszerzeniem do interpretera Atari BASIC dostępnym na cartridge'u.

Monkey Wrench dodaje do Atari BASIC-a około 18 komend edycyjnych, dostępnych w trybie bezpośrednim (m.in. obsługujących automatyczną numerację i renumerację linii itd.), oraz debugger z dodatkowymi 16 komendami.

Monkey Wrench zajmuje adresy $8000-$9FFF zmniejszając tym samym o 8 KB wielkość pamięci RAM dostępnej dla BASIC-a. Moduł przeznaczony jest do prawego gniazda cartridge'a występującego tylko w Atari 800. W związku z tym nie jest jasne, czy można użyć Monkey Wrencha z komputerem XL lub XE (gdzie jedyne gniazdo cartridge odpowiada lewemu z 800). Nie jest to jednak wykluczone.

Zobacz też

Personal tools