Jakub Husak

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 12:20, 25 kwi 2023
Jhusak (Dyskusja | wkład)
(Dorobek)
← Previous diff
Wersja z dnia 12:22, 25 kwi 2023
Jhusak (Dyskusja | wkład)
(Dorobek)
Next diff →
Linia 35: Linia 35:
'''Gry w epoce "neo"''' '''Gry w epoce "neo"'''
-* [[SpeedMaza]] 
* [[Little 15]] * [[Little 15]]
* [[Amaurote Plus]] (optymalizacje) * [[Amaurote Plus]] (optymalizacje)
* [[Amaurote 128]] (optymalizacje + cutscenes) * [[Amaurote 128]] (optymalizacje + cutscenes)
-* [[Last Ninja II]]+* [[SpeedMaza]]
 +* [[Last Ninja II]] (bezpośredni port z BBC Micro))
'''Programy użytkowe''' '''Programy użytkowe'''

Wersja z dnia 12:22, 25 kwi 2023

Grafika:Husak.JPG

Rocznik 1971, warszawiak. Już w 1985 roku posiadał Atari 800 XL z magnetofonem Atari 1010 (a od 1986 również ze stacją dysków Atari 1050). Jeden z pierwszych w Polsce profesjonalnych muzyków używających małego Atari: tworzył utwory w BASICu, Action!, asemblerze, programie Softsynth (np. Wodospadem Czasu, Wśród Gwiazd Nadziei). Jego utwory znalazły się w pierwszych polskich produkcjach komercyjnych (Warsaw Tetris, Battle Ships, Inside, Ortografia, Tanks), a muzyka ozdabia kilkanaście programów na Atari. Oprócz komponowania tworzył też dema (Garfield, Your Body, Axel-F) oraz gry (Super Fortuna, Problem Jasia, StarBall). Autor oryginalnego systemu odczytu taśmy w "normalu", używanego w Mirage Software (umożliwiał cofnięcie taśmy i ponowną próbę odczytu w przypadku wystąpienia błędu). Rezydent giełdy na Grzybowskiej. Próbował też swych sił w tworzeniu muzyki na komputerze Amiga. Na Atari, poza autorskimi rozwiązaniami, używał chętnie Chaos Music Composera. Był wielkim miłośnikiem, a teraz jest po prostu użytkownikiem produktów firmy Apple (na ipadzie skomponował materiał na koncert, który odbył się w listopadzie 2021 roku w pubie Miasto Aniołów w Gdańsku).

Uczestniczył w Atari Stars Party w 1990 r., Primavera 1994 w Starachowicach (gdzie wygrał crazy compo kultowym już coverem "Pszczółka") oraz niemal wszystkich edycjach SillyVenture po 2010.

Zajmuje się też elektroniką. Konstruktor Atari USBJoy Adapter. Zmontował własną drukarkę 3D na podstawie projektu RepRap, którą można było obejrzeć w akcji na SillyVenture 2012 oraz Fortification 2k13. Twórca uniwersalnego kartridża 128/256/523/1024 kB dla gry Ridiculous Reality i szeregu innych, do którego głównych zalet zalicza się niska cena oraz uniwersalność. Uczestniczy w projekcie SIO2SD (testy, funkcjonalność, bugfixy, projekt jednostronnej płytki SMD). Znacząco rozwinął porzucony projekt EnvisionPC, pod nową nazwą EnvisionPC Reborn, dodając funkcje, których brakowało użytkownikom. Wraz z żoną "po godzinach" prowadzi sklepik stepstick.pl, w którym również można zakupić nietypowe produkty elektroniczne czy repair-kity do komputerów Atari, Amiga czy Atari Falcon.

Spis treści

Sukcesy zawodowe

Po ukończeniu studiów pracował w firmie Gemius, później AdOcean tworząc od zera system emisji reklam AdOcean. Po kilku latach odszedł z firmy, zajmował się pracami doraźnymi i odbudową psychiki. Nawiązał współpracę z Pronet jako freelancer, a następnie trafił pod skrzydła firmy W2M, gdzie jako główny inżynier ds produktu stworzył pierwszą całkowicie polską tablicę interaktywną WIT. W 2013 r. zaprojektował podłogę interaktywną "Magiczny Dywan" zajmując się stroną hardware i software, stworzył pierwsze projekty obudowy oraz przygotował całość do produkcji.

Aktualnie pracuje w FF Serwis.

Życie osobiste

Żonaty, troje dzieci. Zwolennik ochrony prywatności w sieci (czytaj: na fb go nie znajdziesz).

Dorobek

Dema z epoki

Dema w epoce "neo"

  • AxelF 2021 (digital drums 44khz, Linndrum based)

Gry z epoki

Gry w epoce "neo"

Programy użytkowe

Odnośniki zewnętrzne

Personal tools