Bank Bang

From Atariki

Revision as of 20:40, 8 maj 2007; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Grafika:b_b.gif

Dziki zachód

Gorączka złota... Czujesz to...? Tak, tego się nie da z niczym porównać...

Wracałeś ze swojej działki, chciałeś się dostać do Chicago. Nie wiesz nawet kiedy dostałeś od tyłu w głowę. Straciłeś przytomność...

A więc cały dorobek stracony. Pozostał Ci tylko Twój wysłużony colt caliber 45, celne oko i szybka ręka. Na bandytę się nie nadajesz, ale to oni zaleźli Ci za skórę. Postanowiłeś się zemścić. A gdzie najłatwiej znależć bandytę na Dzikim Zachodzie...? W saloonie lub... w banku!

Do saloonu nie lubisz chodzić, zatrudniłeś się więc w banku jako ochroniarz. Musisz upilnować wszystkie 12 wejść do niego. Czy Ci się uda...? To zależy tylko od Ciebie... I od Twego refleksu.

Ale pamiętaj: nie jesteś bandytą. Nie możesz pierwszy wyciągnąć broni, bo to się może źle skończyć...

O grze

Jest to nic innego, jak konwersja z C64 innej znanej gry: West Bank, dokonana przez grupę Our 5oft. Dla atarowskiej wersji muzykę napisał Jakub Husak. Gra okraszona jest dzięki temu nie tylko niezłą grafiką, ale także wspaniałą muzyką. Wydawcą był Mirage Software.

Uwaga: gra występuje (krążyła) pod tytułami: Bank Bang, Bank!Bang! oraz Bank Bang! - przy czym, patrząc na ekran tytułowy, można przypuszczać, że to ten ostatni jest prawidłowy. Na pudełku i w instrukcji do gry natomiast widnieje tytuł Bang! Bank!.

Our 5oft wypuścił wcześniej zwiastun "Bank Bang" - West Bank Demo, w którym gra występuje pod pierwotnym tytułem - "West Bank".

Linki

Personal tools