Battle Ships

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 23:34, 22 paź 2009
Tdc (Dyskusja | wkład)
(Atari XL/XE - dr. meryt.)
← Previous diff
Wersja z dnia 07:38, 22 maj 2010
Jhusak (Dyskusja | wkład)
(O grze)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
== O grze == == O grze ==
-Wyciągasz z kolegą kartkę w kratkę, bierzesz długopis, rysujesz kwadrat 10x10 pól... Albo lepiej: włączasz Atari, wkładasz dyskietkę i wgrywasz grę w okręty (zwaną także '''Battle Ships'''). Masz do wyboru grę z komputerem lub kolegą. Autorami wersji dla [[Atari 8-bit|ośmiobitowego atari]] są [[Gizmo Magic]] i Tomasz Konatkowski, wydawcą - [[Mirage|Mirage Software]].+Wyciągasz z kolegą kartkę w kratkę, bierzesz długopis, rysujesz kwadrat 10x10 pól... Albo lepiej: włączasz Atari, wkładasz dyskietkę i wgrywasz grę w okręty (zwaną także '''Battle Ships'''). Masz do wyboru grę z komputerem lub kolegą. Autorami wersji dla [[Atari 8-bit|ośmiobitowego atari]] są [[Gizmo Magic]] i Tomasz Konatkowski, wydawcą - [[Mirage|Mirage Software]]. Muzykę na podstawie wersji z Commodore 64 napisał [[Jakub Husak]].
== Atari XL/XE == == Atari XL/XE ==

Wersja z dnia 07:38, 22 maj 2010

Grafika:Bsa8.gif

Spis treści

O grze

Wyciągasz z kolegą kartkę w kratkę, bierzesz długopis, rysujesz kwadrat 10x10 pól... Albo lepiej: włączasz Atari, wkładasz dyskietkę i wgrywasz grę w okręty (zwaną także Battle Ships). Masz do wyboru grę z komputerem lub kolegą. Autorami wersji dla ośmiobitowego atariGizmo Magic i Tomasz Konatkowski, wydawcą - Mirage Software. Muzykę na podstawie wersji z Commodore 64 napisał Jakub Husak.

Atari XL/XE

Na nasz ośmiobitowy sprzęt długo nie można się było doczekać tej gry. Ale za sprawą firmy Mirage dokonano konwersji gry z C64. Co ciekawe, muzyka będąca także konwersją z C64, po przepisaniu na Atari brzmi według wielu lepiej na tym ostatnim. Grafika widoczna w czołówce gry jest wzorowana na ZX Spectrum. Grę cechuje ładna oprawa graficzna i przejrzysty interfejs użytkownika, a ilość strzałów maleje wraz z ilością dostępnych okrętów. Tak więc pamiętaj: WRÓG NIE ŚPI!!! Aha, istnieje wersja kolorowa i pozbawiona kolorów.

Atari ST

Grafika:Bsst.gif

Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała na Atari ST. Tutaj gra była dostępna od samego początku - od 1987 roku, a została wydana przez Elite Systems.

Oczywiście sam sposób rozgrywki nie różni się od tego z innych komputerów (tak jak i na Atari ośmiobitowym).


Linki


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools